Türk Polis Teşkilatının 173. Kuruluş Yıl Dönümü

Türk Polis Teşkilatının 173. Kuruluş Yıl Dönümü

Türk Polis Teşkilatının 173. Kuruluş Yıl Dönümü
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Türk polis teşkilatının 173. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Bilecik'in Bozüyük, Osmaneli, Pazaryeri ve Gölpazarı ilçelerinde etkinlik gerçekleştirildi.

Türk polis teşkilatının 173. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Bilecik'in Bozüyük, Osmaneli, Pazaryeri ve Gölpazarı ilçelerinde etkinlik gerçekleştirildi.

Bozüyük'te Cumhuriyet Meydanına çelenk konulması ile başlayan törenler, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

Programda konuşan İlçe Emniyet Müdürü Hakkı Güner, "Polislik son derece şerefli ve onurlu bir meslektir, bu görevimi siz değerli mesai arkadaşlarım ile paylaşmaktan mutluluk duyuyorum, bu anlamlı günün vesile ile görevi başında şehit olan tüm meslektaşlarımızı saygı ile anıyor, ruhları şad olsun diyorum." dedi.

Konuşmanın ardından program, İlçe Emniyet Müdürlüğü binasında devam etti. Buradaki etkinliklerde İlçe Kaymakamı Hasan Yaman, Bozüyük Cumhuriyet Başsavcısı Mahmut Bıçakçı ve Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, polisler ile görüşerek görevlerinde başarı diledi.

Pazaryeri ilçesinde Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı'na çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende konuşan İlçe Emniyet Amir Vekili Ümit Erdenk, "Vatanın, milletin ve vatandaşların huzur ve güvenliğini cansiperane olarak koruma görevini üstlenen teşkilatın kuruluşunun 173. yılını geride bıraktık. Teşkilatımız, devletin var oluşuyla asayişi sağlama, toplumun huzurunu koruma ve sürekliliğini sağlama görevini yerine getiriyor." dedi.

Törene Kaymakam Bayram Sağır, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, emekli emniyet mensupları, şehit ve gazi yakınları, daire amirleri ile vatandaşlar katıldı.

Gölpazarı ilçesindeki kutlama, Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. İlçe Emniyet Amiri Öner Sevük, yaptığı konuşmada, "Devletimizin ve milletimizin selameti uğruna hayatını feda eden arkadaşlarımızın aziz hatıralarını rahmetle anıyor, emekli ve gazilerimizle halen görevde bulunan teşkilat mensuplarımıza ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. Bizleri burada yalnız bırakmayan ve hep yanımızda olan tüm katılımcılarımıza sonsuz teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Törene, Kaymakam Kadir Duman, Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Osmaneli ilçesindeki tören, İlçe Emniyet Müdürü Fatih Bölükbaşı'nın Atatürk Anıtına çelenk koymasının, ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

Daha sonra konuşan Bölükbaşı, "Emniyet teşkilatı olarak, toplumda huzur ve güveni sağlama birinci vazifemiz. Sene boyunca düzenlediğimiz projeler ile öğrenci ve öğretmenlere trafik ve güvenlik konularında bilgiler verdik. Emniyet teşkilatı olarak devletimizin sevgi ve şefkatini halkımıza yansıtmaya çalıştık." diye konuştu.

Programa, Osmaneli Kaymakamı Edip Çakıcı, Belediye Başkan Yardımcısı Hayati Kaba, daire amirleri, emekli polis memurları ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title