Türk Polis Teşkilatı'nın Kuruluşunun 170. Yıl Dönümü
Haberler » Yerel » Türk Polis Teşkilatı'nın Kuruluşunun 170. Yıl Dönümü - Haberler

Türk Polis Teşkilatı'nın Kuruluşunun 170. Yıl Dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü dolayısıyla Malatya'da tören düzenlendi.

Türk Polis Teşkilatı'nın Kuruluşunun 170. Yıl Dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü dolayısıyla Malatya'da tören düzenlendi.

Şehir Mezarlığı'nda bulunan Şehitlik Anıtı'nda düzenlene tören, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mehmet Karlı ile Emniyet Teşkilatı Vazife Malulleri ve Şehit Aileleri  Yardımlaşma Vakfı Başkanı Sıddık Selçuk'un Şehitlik Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı. 

Saygı duruşunda bulunulması, saygı atışının yapılması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Urhal, şehitlik defterini imzaladı.

Urhal, Türk milletinin huzuru ve güvenliği için hayatlarını feda etmekten çekinmeyen polisleri, Türk Polis Teşkilatının 170. yıl dönümünde rahmetle, minnetle ve saygıyla andıklarını söyledi.

Aziz şehitlerden aldıkları emaneti, gelecek nesillere eksiksiz olarak teslim etmek için gerektiğinde canlarını vermekten çekinmeyeceklerini belirten Urhan, şunları söyledi:

"Türkiye Cumhuriyeti'ni sizlerden aldığımız güç, inanç ve özveriyle Atatürk ilke ve inkılapları çerçevesinde sonsuza kadar koruma, yaşatma azmi ve kararlılığındayız. Vatan, millet ve bayrak uğruna kanlarıyla topraklarımızı sulayarak mukaddes kılan şehit polislerimiz, uğruna can verdiğiniz değerleri kıymetli emaneti sonsuza dek yaşatmak bizlerin en kutsal görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle, gücünü halktan ve kanunlardan alan, her yerde ve şartta halkın yanında olan Türk Polis Teşkilatı'nın 10 Nisan Polis Günü'nü kutluyor, tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi de şükranla anıyor, halen görevi başında olan tüm polislerimize aileleri ile sağlıklı, huzurlu, başarılı bir hayat temenni ediyorum."

Daha sonra İl Müftü Yardımcısı Emin Yılmaz, Kur'an-ı Kerim okudu ve şehitler için dua etti.

Törenin ardından, Urhal ve protokol üyeleri şehit mezarlığını ziyaret etti. Duygusal anların yaşandığı şehitlikte, bazı şehit yakınlarının gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler