Türk Polis Teşkilatı'nın 163. Kuruluş Yıldönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 163. Kuruluş Yıldönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 163. Kuruluş Yıldönümü, Tüm Yurtta Olduğu Gibi Hakkari'nin Şemdinli İlçesinde de Kutlandı. Polis Vatandaşlarla Birlikte Halaylar Çekti.

Türk Polis Teşkilatı'nın 163. Kuruluş Yıldönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 163. kuruluş yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde de kutlandı. Polis vatandaşlarla birlikte halaylar çekti.

Cumhuriyet Caddesi'ndeki İlçe Jandarma Komutanlığı önünde düzenlenen kutlamalara, İlçe Kaymakamı Altuğ Çağlar, Emniyet Müdür Vekili Erdem Sakarya, Cumhuriyet Başsavcısı Kerem Arabacı, Piyade Yarbay Rafet Kılıç, kamu kurum amirleri, öğrenciler ve ilçe halkı katıldı. Atatürk anıtına çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra bir konuşma yapan Komiser Gürcan Yılmaz, Türk polisinin Türk bayrağını daima göklerde tutarak, anayasa, kanunlar, tüzükler ve yönetmenliklerin kendisine verdiği yetkiyle cesaret, feragat ve fedakarlıklarla gece gündüz demeden toplumun birlik düzen huzur ve güvenliğini, vatandaşların canını, malını koruma, muhtaçlara yardım etme gibi önemli görevler üstlendiğini belirtti.

Konuşmanın ardından Şemdinli Sabri Özel Lisesi koro ekibinin şarkılarıyla devam eden kutlama, polis teşkilatı nedeniyle düzenlenen kompozisyon ve şiir yarışması dalında birinci gelen öğrencilere hediyeler verildi. Sabri Özel Lisesi folklor ekibi de yöresel kıyafetleriyle yöreye ait oyunlarını sergilediler. Daha sonra İlçe Kaymakamı Altuğ Çağlar, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Emniyet Müdürü Erdem Sakarya ve çok sayıda geçici köy korucusu, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşlarda halaylar çekerek kutlamaya eşlik ettiler. Kutlama Şemdinli Öğretmen Evi'nde davetlilere ikramlardan sonra son buldu.

(DA-MET-Y) 10.04.2008 18:15 TSİ

Kaynak: İHA