Türk Polis Teşkilatı'nın 162. Kuruluş Yıldönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 162. Kuruluş Yıldönümü

Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü Tarafından Türk Polis Teşkilatı'nın 162. Kuruluş Yıldönümü Etkinlikleri Kapsamında Bir Akşam Yemeği Verildi.

Türk Polis Teşkilatı'nın 162. Kuruluş Yıldönümü

Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Türk Polis Teşkilatı'nın 162. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında bir akşam yemeği verildi.

Polisevinde verilen yemeğe Hakkari Valisi Ayhan Nasuhbeyoğlu, Yüksekova ilçesi 3. Taktik Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Yurdaer Olcan, Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Azmi Utfan Cinek, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Apaçık, Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda görevli Kurmay Albay Yahya Bacak, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Erhan Kubat, Ağır Ceza Reisi Ahmet Maden, Meslek Yüksek Okulu (MYO) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Tahir Yaşar, Türk Halk Müziği sanatçısı Esat Kabaklı, kamu kurum ve kuruluş amirleri, polis ve eşleri ile çok sayıda davetli katıldı. Yemek öncesinde günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapan Hakkari İl Emniyet Müdürü Cavit Çevik, Türk Polis Teşkilatı'nın 162. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenledikleri etkinliklerinde kendilerini yalnız bırakmayan davetlilere teşekkür etti.

Vali Ayhan Nasuhbeyoğlu ise, vatanın ve milletin ebedi varlığını, yüce Türk devletinin bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek uğruna ülkenin her karış toprağında gerektiğinde canını feda eden silahlı kuvvetleriyle birlikte polis teşkilatının daha organize ve eğitimli bir şekilde ülke sınırları içerisinde ve hattında görevlerini fedakarca sürdürmekte olduğunu söyledi. Polislik mesleğinin eğitimli, bilgili, deneyimli, fedakarlık ve feragat gerektiren bir meslek olduğunu belirten Nasuhbeyoğlu, "Bu değerler, açık toplumlarda yaşayan insanların özgürlüğü kanundışı güçler ve terörizm tarafından tehdit edilmediği bir dünyanın temelini oluşturan değerlerdir. Anayasamıza, yasalarımıza bağlı kalarak yetki ve sorumluluk bilincimizi artırmak, adil ve tarafsız bir görev anlayışı içinde olmak ve hizmetin gereklerini yerine getirirken her türlü teknik ve çağdaş imkanlardan yararlanmak da baş görevimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle Türk Polis Teşkilatımızın 162. kuruluş yıldönümünü kutluyor, yüce Türk devletinin bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek amacıyla her biri birer kahramanlık timsali olan şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ülkemizin birliği, dirliği ve daha güzel günlere kavuşması için iş koordinasyonumuzu daha üst düzeyde sağlarken, emniyet ve jandarmamızla birlikte toplum destekli güzel günlere ulaşmak için yıllardır başımızın belası olan terör olgusunun önüne geçeceğiz. Başımızın belası olan terör olgusunun önüne geçmekte sivil toplum kuruluşlarıyla ve bütün kurum kuruluşlarıyla iş birliği ve koordinasyon içinde daha güzel günlere ulaşacağımız dilekleriyle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından yemeğe geçildi. Yemekten sonra İstanbul'dan gelen Türk Halk Müziği sanatçısı Esat Kabaklı, sahne aldığı polisevinde okuduğu türkülerle davetlilere müzik ziyafeti yaşattı.

(NT-OK-OK-Y)