Türk Polis Teşkilatı'nın 162. Kuruluş Yıldönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 162. Kuruluş Yıldönümü

Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü Tarafından Türk Polis Teşkilatı'nın 162. Kuruluş Yıldönümü Etkinlikleri Kapsamında Bir Konser Düzenlendi. Türk Halk Müziği Sanatçısı Esat Kabaklı Tarafından Verilen Konserde, Protokol Üyeleri ve Davetliler Hep Birlikte Okunan Türkülere Eşlik Etti.

Türk Polis Teşkilatı'nın 162. Kuruluş Yıldönümü

Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Türk Polis Teşkilatı'nın 162. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında bir konser düzenlendi. Türk Halk Müziği sanatçısı Esat Kabaklı tarafından verilen konserde, protokol üyeleri ve davetliler hep birlikte okunan türkülere eşlik etti.

Hakkari İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda verilen program, 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Hakkari İl Emniyet Müdürü Cavit Çevik'in günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasının ardından sahneye çıkan Türk Halk Müziği sanatçısı Esat Kabaklı, verdiği konserle davetlilere neşeli saatler yaşattı. Konsere katılan Vali Vekili Ali Hamza Pehlivan, Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Azmi Utfan Cinek, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Apaçık, Ağır Ceza Reisi Ahmet Maden, Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda görevli Kurmay Albay Yahya Bacak, polis memurları, eşleri ve davetliler sanatçı Esat Kabaklı'nın okuduğu türkülere hep birlikte eşlik ederek ellerine aldıkları Türk bayraklarını salladı. Program sonunda İl Emniyet Müdürü Cavit Çevik, Türk Polis Teşkilatı'nın 162. kuruluş yıldönümünde kendilerini kırmayıp İstanbul'dan Hakkari'ye gelerek konser veren sanatçı Esat Kabaklı'ya teşekkür ederek kendisine çiçek takdim etti.

(NT-OK-OK-Y)