Türk Polis Teşkilatı'nın 162. Kuruluş Yıldönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 162. Kuruluş Yıldönümü

Van'da Türk Polis Teşkilatı'nın 162. Kuruluş Yıldönümü Etkinlikleri Kapsamında Sembolik Olarak Emniyet Müdürlüğü Koltuğunu Devralan Süphan İlköğretim Okulu Öğrencisi Rıdvan Babat'ın İlk Verdiği Talimat, 'Emniyet Kemeri Uygulaması Yapın' Oldu.

Türk Polis Teşkilatı'nın 162. Kuruluş Yıldönümü

Van'da Türk Polis Teşkilatı'nın 162. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında sembolik olarak Emniyet Müdürlüğü koltuğunu devralan Süphan İlköğretim Okulu öğrencisi Rıdvan Babat'ın ilk verdiği talimat, 'Emniyet kemeri uygulaması yapın' oldu.

Bugün akşam saatlerinde Süphan İlköğretim Okulu öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte Emniyet Müdürü M. Salih Kesmez'i makamında ziyaret etti. Öğretmen ve öğrencileri makamında kabul eden Kesmez, görevini kısa süreli olarak okulun 6. sınıf öğrencisi olan Rıdvan Babat'a devretti. Babat, müdür koltuğuna oturur oturmaz telsizi eline alarak Emniyet Müdürü'nun telsiz kodu ile haber merkezini anons etti. Merkezden 'Emirleriniz müdürüm' denilmesi üzerine Babat, "Öncelikle tüm personelimizin Polis Günü'nü kutluyorum. Ayrıca tüm trafik ekipleri bu saat itibari ile emniyet kemeri uygulaması yapsın" dedi.

Gazetecilere ilk talimatının gerekçesini anlatan Babat, yurt genelinde trafik kazalarının çok olduğunu söyledi. Babat, trafik kazası esnasında emniyet kemerinin öneminin çok büyük olduğunu ifade ederek, "İnsanın hayatını kurtaracak kadar önemli. Emniyet kemeri takıldığında çok fazla can kaybı olmayacağı için böyle bir uygulanmanın yapılmasını istedim" diye konuştu.

Kısa süreli sohbetin ardından Emniyet Müdürü M. Salih Kesmez, çeşitli nasihatlar verdiği öğrencilere kırtasiye içeren hediye paketleri verirken, öğretmenlere ise kalem hediye etti.

(ŞAK-MET-OK-Y)