Türk Pilot, Eğitim Sırasında Suudi Pilotlarla Selfie Çekti

Türk Pilot, Eğitim Sırasında Suudi Pilotlarla Selfie Çekti

Güvenlik analisti Metin Gürcan'ın Konya'daki ortak tatbikatta Türk pilotun Suudi pilotlarla çektiği fotoğrafı paylaştı. Bu kare sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Türkiye ve Suudi Arabistan Hava Kuvvetleri'nin Konya'daki ortak tatbikatında Türk pilot, Suudi pilotlarla selfie çekti. Güvenlik analisti Metin Gürcan'ın paylaştığı fotoğraf sosyal medyada büyük ilgi gördü. Yüzbaşı Savaş Özkaynak'ın selfiesini Saikhamk adlı Suudi pilot da Twitter'den paylaştı.

İşte sosyal medyada paylaşılan o kare;

SON GELİŞMELER KAFA KARIŞTIRMIŞTI

IŞİD'le mücadele kapsamında İncirlik Üssü'nde konuşlandırılacak Suudi savaş uçaklarıyla ilgili son gelişmeler kafa karıştırmıştı. Uçakların İncirlik'e vardığı yönündeki iddialar daha sonra yalanlanmıştı.

GELECEK HAFTA İNCİRLİK'E GELECEK

Resmi raporlara göre, halen İncirlik'te ABD, Almanya, Fransa ve İngiltere uçaklarının yanı sıra Katar'a ait 2 Mirage savaş uçağı var. Geçen hafta itibariyle Türkiye'de 5 Suudi jeti vardı ama İncirlik'te değil, eğitim amaçlı olarak Konya'da bulunuyorlardı. Bu uçakların ülkelerine döneceği ve Suudi arabistan'ın gelecek hafta İncirlik'e 4 F-15 göndereceği belirtilmişti.

Sosyal medyada paylaşım rekoru kıran kareye bazı tepkiler;