Türk Patent Enstitüsü Haberleri

Türk Patent Enstitüsü haber, Türk Patent Enstitüsü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türk Patent Enstitüsü - 22.03.2019
Akkuş'ta Coğrafi İşaretle Tescillenen Fasulye, Yok Satıyor
ORDU'nun Akkuş ilçesinde, Türk Patent Enstitüsü tarafından coğrafi işaret olarak tescillenmesinin ardından değerlenen organik Akkuş şeker fasulyesinin kilosu 5 liradan, 25 liraya yükseldi.
Türk Patent Enstitüsü - 19.03.2019
Ünlü Kuaförlerin İsim Kavgası Mahkemelik Oldu
TÜRKİYE'nin ilk frenchise kuaför markasına sahip MOS kuaför, tescilli MOS markasıyla benzerlik içeren MOSt adı altında faaliyet gösteren Öğe Kuaför şirketini mahkemeye verdi. MOS Kuaför,  haksız rekabet içeren MOSt markalarının hükümsüz kılınmasını ve Türk Patent Enstitüsü'nden terkini ve iptalini istedi.
Türk Patent Enstitüsü - 06.03.2019
Tescillenen Rize Simidini Horonla Kutladılar
KASAP: BASTON EKMEĞİ İÇİN DE BAŞVURU YAPTIK Simidin 1930'lu yıllardan bu yana Rize'de üretildiğini vurgulayan Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap da "Türk Patent Enstitüsü kurulduktan sonra coğrafi işaret kavramı ön plana çıktı.
Türk Patent Enstitüsü - 12.02.2019
Tescilli Adana Kebabı'nda Yeni Düzenleme
Adana Ticaret Odası olarak Adana Kebabı'nı Türk Patent Enstitüsü'ne tescil ettirmelerinin üzerinden geçen 15 yıllık süreçte, gerek vatandaşlar gerekse üreticilerle yaptıkları görüşmelerde, tescilde belirtilen gramajın fazla olduğu üzerinde durulduğunu bu sebeple Oda tarafından Türk Patent ve Marka Kurumuna yapılan başvurularının kabul gördüğünü ifade etti.
Türk Patent Enstitüsü - 04.02.2019
Pezzik Turşusu İçin Tescil Talebi
Pezzik turşusu için tescil talebi Sivas Ticaret ve Sanayi Odası, Sivas bölgesine özgü yöresel bir lezzet olan Pezzik turşusunun tescillenmesi için Türk Patent Enstitüsü'ne başvuruda bulunuldu.
Türk Patent Enstitüsü - 04.02.2019
Turşu İçin Tescil Talebi
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası, Sivas bölgesine özgü yöresel bir lezzet olan Pezzik turşusunun tescillenmesi için Türk Patent Enstitüsü'ne başvuruda bulunuldu.
Türk Patent Enstitüsü - 27.01.2019
Edirne'de 'Bocuk Gecesi' Kutlaması
Edirne'nin Keşan ilçesine bağlı Çamlıca köyünde korku masalı ve hikayelerin anlatılmasının ardından, gençlerin beyaz çarşaf giyip camları vurup köylülerin korkutulduğu 'Bocuk Gecesi' kutlaması yapıldı. Çamlıca Köyü Muhtarlığı, Çamlıca Kültür ve Turizm Derneği ile Korudağ Doğal Yaşam ve Çevre Derneği tarafından Keşan Ticaret ve Sanayi Odası'nın katkılarıyla bu yıl 14'üncüsü düzenlenen Bocuk Gecesi'ne, Tekirdağ, Kırklareli ve İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin çeşitli şehirlerinden gelen binlerce kişi katıldı. Türk Patent Enstitüsü'nce 'Çamlıca Bocuk Gecesi' olarak tescillenen ve Türkiye, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü'nün (UNESCO) Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne girebilmesi için çalışmalar başlatılan etkinlikte, Antik Dönem, Ortaçağ ve bölgenin etkileşim içinde bulunduğu diğer kültürlerin izlerini taşıyan koreografiler ile gösteriler sahnelendi.
Türk Patent Enstitüsü - 23.01.2019
Muğla Mskü'den Patentli Şampuanla Bir İlk
MSKÜ bünyesinde Prof. Dr. Nazan Demir'in girişimiyle 5 yıl önce kurulan KOZMER, ilk ürün patentini, şampuan geliştirerek aldı. 2016 yılında Türk Patent Enstitüsü'ne yapılan başvuruya, 23 Temmuz 2018'te patent verildi.
Türk Patent Enstitüsü - 23.01.2019
Mskü'den Patentli Şampuanla Bir İlk
MSKÜ bünyesinde Prof. Dr. Nazan Demir'in girişimiyle 5 yıl önce kurulan KOZMER, ilk ürün patentini, şampuan geliştirerek aldı. 2016 yılında Türk Patent Enstitüsü'ne yapılan başvuruya, 23 Temmuz 2018'te olumlu yanıt verildi.
Türk Patent Enstitüsü - 30.12.2018
Bayburt Ketesi' İçin Tescil Başvurusu Yapıldı
Kentin yöresel lezzetlerinden 'Bayburt ketesi' için coğrafi işaret tescil başvurusu yapıldı. Şehirde üretilen, tadı ve pişirilme şekliyle ün kazanan 'Bayburt ketesi' için Türk Patent Enstitüsü'ne başvuruldu.
Türk Patent Enstitüsü - 13.12.2018
Avrupa Sosyal Haklar Komitesi Üyeliğine Yusuf Balcı Seçildi
Balcı, 1996-1997 yıllarında Kültür Bakanlığı Bakan Danışmanı, 1999-2003 yılları arasında İslam Kalkınma Bankası Ekonomik Politika ve Stratejik Planlama Bölümünde ekonomist, 2003-2007 yılları arasında Türk Patent Enstitüsü Başkanı, 2007-2009 yılları arasında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı olarak görev aldı.
Türk Patent Enstitüsü - 19.11.2018
Dha İstanbul - 'Gelin Tanış Olalım' Markası İptal Edildi
Hakimden, Türk Patent Enstitüsü'ne ozan uyarısı: "Aşık Veysel, Yunus Emre gibi ozanların eserlerini, bir kişinin tekeline bırakmak, evrensel sanatın gelişmesine en büyük engeldir" Hayati ARIGAN/İSTANBUL'Gelin Tanış Olalım' adını marka olarak tescil ettiren Ayşe Acar Çapoğlu, oyuncu Fırat Tanış...
Türk Patent Enstitüsü - 15.10.2018
Samsun Maarif Hareketi" Projesi Tescillendi
Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan "Samsun Maarif Hareketi" projesi, Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillendi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Türk Patent Enstitüsü Haberleri | Türk Patent Enstitüsü Haber - Haberler - Sayfa 5 - Türk Patent Enstitüsü haberleri, son dakika türk patent enstitüsü haber ve gelişmeleri burada. MANİSA Salihli kirazı fiyatıyla üreticiyi sevindirdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 29.11.2021 21:59:28. #1.15#

title