Türk Öğrenciler, "Dalton" ile ABD'de Ödül Kazandı

Türk Öğrenciler, "Dalton" ile ABD'de Ödül Kazandı

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : "Adroit Androids 6025" takımının Atatürk Havalimanı'na gelişi Kafiledeki öğrencilerden Eda Özkabaş'ın açıklaması Türk öğrenciler, "Dalton" ile ABD'de ödül kazandı İstanbul'daki özel bir lisenin öğrencilerinden oluşan "Adroit Androids 6025" takımı, ABD'de düzenlenen FİRST Vakfı'nın uluslararası robotik yarışmasında "Dalton" isimli robot projeleriyle "En iyi ilham veren çaylak takımı" ödülünü aldı Takımda yer alan Özkabaş: -"Biz robotumuzda ufak değişiklikler yaptık ve daha iyi seviyeye çıkardık.

Türk Öğrenciler,

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :
"Adroit Androids 6025" takımının Atatürk Havalimanı'na gelişi
Kafiledeki öğrencilerden Eda Özkabaş'ın açıklaması Türk öğrenciler, "Dalton" ile ABD'de ödül kazandı
İstanbul'daki özel bir lisenin öğrencilerinden oluşan "Adroit Androids 6025" takımı, ABD'de düzenlenen FİRST Vakfı'nın uluslararası robotik yarışmasında "Dalton" isimli robot projeleriyle "En iyi ilham veren çaylak takımı" ödülünü aldı
Takımda yer alan Özkabaş:
-"Biz robotumuzda ufak değişiklikler yaptık ve daha iyi seviyeye çıkardık. Bunun sonucunda güzel başarılar elde ettik. ABD'de, 'En iyi ilham veren çaylak takımı' ödülünü aldık."
İstanbul'daki özel bir lisenin öğrencilerinden oluşan "Adroit Androids 6025" takımı, FİRST Vakfı'nın ABD'de düzenlediği uluslararası robotik yarışmasında "Dalton" isimli robot projeleriyle "En iyi ilham veren çaylak takımı" ödülünü aldı.

"Dalton" isimli robotlarıyla Türkiye'yi temsil eden 15 kişilik öğrenci kafilesi, Türk Hava Yollarına ait tarifeli uçakla ABD'den yurda döndü.

Öğrencileri Atatürk Havalimanı'nda Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Erdal ile yakınları karşıladı.

Kafiledeki öğrencilerden Eda Özkabaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, ödül alan robotun yapımının 6 hafta sürdüğünü söyledi. Özkabaş, daha önce Teksas'ta düzenlenen bir etkinlikte "çaylak" kategorisinde en iyi takım seçildiklerini, böylelikle 27-30 Nisan'da ABD'nin St. Louis kentinde düzenlenen Dünya Şampiyonasına katılma hakkı elde ettiklerini belirtti.

Bu şampiyonadan da elleri boş dönmediklerini dile getiren Özkabaş, "Biz robotumuzda ufak değişiklikler yaptık ve daha iyi seviyeye çıkardık. Bunun sonucunda güzel başarılar elde ettik. ABD'de, 'En iyi ilham veren çaylak takımı' ödülünü aldık." ifadelerini kullandı.

Öğrenci kafilesi, daha sonra aldıkları ödüllerle basın mensuplarına poz verdi.

Kaynak: AA