Türk Milli Takımı Sahada, Ülker Sponsorlukta Yarışıyor

Yaptığı 38 Milyon Dolar Yatırımla Türk Sporunun En Büyük Destekçilerinden Biri Olan Ülker, Euro 2008 Öncesinde Milli Takım Sponsorluğu Çerçevesindeki İletişim Çalışmalarına Hız Verdi.

Türk Milli Takımı Sahada, Ülker Sponsorlukta Yarışıyor

Yaptığı 38 milyon dolar yatırımla Türk sporunun en büyük destekçilerinden biri olan Ülker, Euro 2008 öncesinde Milli Takım sponsorluğu çerçevesindeki iletişim çalışmalarına hız verdi.

Ülker Kurumsal İletişim Müdürü Zuhal Şeker, bugün düzenlenen basın toplantısında Ülker'in Milli Takım-Euro 2008 sponsorluk ve iletişim staretejisini anlattı. Zuhal Şeker, Milli Takım ve Ülker'i, "Türkiye'nin iki büyük markası" olarak tanımlayarak,"Milli Takım'la pek çok ortak özelliğimiz var" dedi. Türk Milli Takımı Avrupa'da spor alanında güçlü bir yarışmaya hazırlanırken, kendilerinin de Avrupa'da ve dünyada küresel rekabet içinde olduğunu vurgulayan Şeker, Ülker'in de Türk Milli Takımı gibi halkın 'kalbini kazanan' bir marka olduğunu belirtti. Zuhal Şeker, "Ülker ve alt markalarımız, hatırlanma ve beğenilme liglerinde önemli dereceler alıyor. KMG'nin 'Lovermarks' araştırmasında Ülker yüzde 13 ile birinci oldu. Aynı kategoride genç bir marka olan Cola Turka da yüzde 4'lük pay ile 11.'liği elde etti. Nielsen'e göre Ülker ilk hatırlanan ve en yakın hissedilen marka sıralamalarında yerli-uluslararası pek çok markayı geride bırakarak ikinci oldu. Ülker ve alt markalarına olan bu sevginin, sporla pekiştiğini ve derinleştiğini biliyoruz" diye konuştu.

Şeker, şimdi de iki marka için sıranın 'Avrupa'nın kalbini kazanmaya' geldiğini söyledi. Spor alanında 33 yıllık tecrübeleri içinde 2007 yılı Haziran'ında başlayan Türk Milli Takımları sponsorluğunun çok özel bir yere sahip olduğunu vurgulayan Şeker, "Bu 1 yıllık süreç bizim için de öğretici bir deneyimdi. Milli Takım için çaba sarf ederken futbolun ne denli bir güçlü dil olduğuna bir kez daha tanıklık ettik. Futbolu çocukları 'harekete geçirmek' için bir yol olarak gördük ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun Grassroots (Herkes için Futbol) projesinin ana sponsoru olduk"dedi.

Gecede Türk Milli Takımı için özel bestelenen reklam müziği de ilk defa dinletildi.

(RT-OK-S)