Türk Milli Rafting Takımı Avusturya'da

Türk Milli Rafting Takımı, Avusturya'nın Wildalpen Şehrinde Düzenlenen Avrupa Kupası Rafting Şampiyonası'na Katılmak Özere Avusturya'nın Başkenti Viyana'ya Geldi. Türk Milli Takımı Kafilesi, Schwechat Havalimanı'ndan Otobüsle Şampiyonanın Yapıldığı Wildalpen Şehrine Geçti.

Türk Milli Rafting Takımı Avusturya'da

Türk Milli Rafting Takımı, Avusturya'nın Wildalpen şehrinde düzenlenen Avrupa Kupası Rafting Şampiyonası'na katılmak özere Avusturya'nın başkenti Viyana'ya geldi. Türk Milli Takımı kafilesi, Schwechat Havalimanı'ndan otobüsle şampiyonanın yapıldığı Wildalpen şehrine geçti.

Türkiye Kano ve Rafting Federasyonu Asbaşkanı Şafak Tatoğlu, havalimanında yaptığı açıklamada, Türk Milli Rafting Takımı'nın geçen yılki şampiyonada ilk 10 içerisinde yer aldığını hatırlatarak, "Bu yıl şampiyonaya bay ve bayan takımlarımızla katılıyoruz. Geçen yıldan daha iyi bir derece elde etmeyi hedefliyoruz. Hedefimiz ilk 8 içerisinde yer almak. Türkiye olarak rafting sporunda yeni bir ülkeyiz. Avusturya'da yaşayan tüm hemşehrilerimizi cuma günü başlayacak yarışlarda Türk Milli Takımı'nı desteklemeye davet ediyoruz" dedi.

Rize Belediyespor Raftin Takımı kaptanı Gülsüm Albayrak ise, "Bu şampiyona bizim ilk yurtdışı tecrübemiz olacak. Amacımız yapabileceğimizin en iyisini yapmak" ifadelerini kullandı.

Türk Milli Rafting Takımı kaptanı İbrahim Sarı da, "Geçen yıl ilk 10'a girmiştik. Geçen seneki yarışmada tecrübe kazandık. Bu sene daha iyi hazırlandık. Hedefimiz ilk 8 içerisinde yer almak. Belki bir sürpriz yapabiliriz ve ilk 3 içerisine de girebiliriz. Şans faktörü de çok önemli" dedi.

(MEA-İY-CC-S)

Kaynak: İHA