Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak Açıklaması

Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak Açıklaması

Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, MES'in kendilerine günde bir simit parası zammı layık gördüğünü belirterek, "Emeğimizi, alın terimizi hiçe sayanlar, fedakarlığımızı unutan işverenler bizi duymuyorlar."

Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak Açıklaması

Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, MES'in kendilerine günde bir simit parası zammı layık gördüğünü belirterek, "Emeğimizi, alın terimizi hiçe sayanlar, fedakarlığımızı unutan işverenler bizi duymuyorlar. Onların gözü kör, kulağı sağır. Ama biz sözün bittiği yerdeyiz" dedi.

Bursa'da gerçekleştirilen Türk Metal Sendikası Genişletilmiş Temsilciler Meclisi toplantısına katılan Genel Başkan Pevrul Kavlak, Türk Metal Sanayicileri Sendikası ve MES ile yapılan zam görüşmeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Kavlak, her dalı yemiş dolu dünyada insanca yaşamak istediklerini söyledi. Kendilerine bir simit parası zammı layık gördüklerini ifade eden Kavlak, "Emeğimizi, alın terimizi hiçe sayanlar, fedakarlığımızı

unutan işverenler bizi duymuyorlar. Onların gözü kör, kulağı sağır. Ama biz sözün bittiği yerdeyiz" dedi.

Yarından itibaren MES ile müzakereye devam edeceklerinin altını çizen Kavlak, "Dilerim masadan anlaşarak kalkarız, çalışma barışını koruruz, kutlu bir şekilde işimizin başına döneriz. Bizim Türk Metal olarak içimiz rahat, çünkü biz sadece hakkımızı istiyoruz. Hakkımızı talep etmek için tüm sorumluluklarımızı yerine getirdiğimize inanıyoruz" diye konuştu.

MES'e seslenen Kavlak, "Bu iş kolunda hayatı durduracak bir grev, Türkiye'nin ilerleyişine de vurulacak bir darbedir. Bunun vebali de bizde değil, MES'in omuzlarındadır. Bunun vebali üretirken fedakarlık istediği işçiyi bölüşürken görmezden gelenlerdedir, bunun vebali sadece hakkını isteyen işçi ile uzlaşmaz teklif ile gelen işverenlerde, dolayısı ile MES'dedir. MES ve işverenlere sesleniyorum. Artık dönülmez yola girmek üzereyiz. Bizden günah gitti, tüm sorumluluk sizindir" şeklinde konuştu. - BURSA