'Türk, Kürt, Çerkez, Laz ve Gürcü ile Neleri Başaracağımızın Kanıtı 18 Mart'tır'

'Türk, Kürt, Çerkez, Laz ve Gürcü ile Neleri Başaracağımızın Kanıtı 18 Mart'tır'

AK Parti Kars Merkez İlçe Başkanı Turhan, Kurtuluş Savaşı'nın kazanılması adına önemli bir merhale olan Çanakkale zaferinde; Türk'üyle, Kürt'üyle, Çerkez'iyle Laz'ıyla, Gürcü'süyle varını yoğunu ortaya koyan bir milletin neleri başarabileceğinin...

'Türk, Kürt, Çerkez, Laz ve Gürcü ile Neleri Başaracağımızın Kanıtı 18 Mart'tır'

AK Parti Kars Merkez İlçe Başkanı Turhan, Kurtuluş Savaşı'nın kazanılması adına önemli bir merhale olan Çanakkale zaferinde; Türk'üyle, Kürt'üyle, Çerkez'iyle Laz'ıyla, Gürcü'süyle varını yoğunu ortaya koyan bir milletin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtının yaşandığını söyledi.

Turhan, 18 Mart Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıl dönümü dolayısı ile yayınladığı mesajınsa, Türk tarihine altın harflerle yazılan, vatan bütünlüğü ve millet bağımsızlığı söz konusu olduğunda bir milletin neler yapabileceğinin en iyi kanıtı olan Çanakkale Zaferi'nin 97. yıldönümünü kutlamalarının sevincinin hep birlikte yaşandığını dile getirdi. Turhan açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"Bu toprakların her karışı şehit kanlarıyla sulanmıştır. Milletçe, şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emaneti, her geçen gün aynı inançla daha da yükseklere taşıyacağız. Bir yandan cumhuriyetimizi geleceğe, dünya milletleri arasında hak ettiği yere taşımak için mücadele verirken, diğer yandan bizi biz yapan değerlerimizi daima canlı tutmaya devam edeceğiz. Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanı ve kutsal emanetleri için canlarını veren tüm şehitlerimizi, komutanından erine kadar bu mücadeleye iştirak eden bütün kahramanlarımızı, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anarak, büyük Türk Milletinin ve kahraman Türk silahlı kuvvetlerinin bu anlamlı günlerini kutlarım."