Türk Kızlar, İngiliz Fotoğrafçıya Büyük Ödül Kazandırdı

Türk Kızlar, İngiliz Fotoğrafçıya Büyük Ödül Kazandırdı

İngiliz Fotoğrafçı Wanessa Winship, Sony'nin Düzenlediği Dünyanın En İyi Fotoğrafı Yarışması'nda, Türk İkiz Kızların Siyah Beyaz Fotoğrafı ile Birincilik Ödülü Aldı.

Türk Kızlar, İngiliz Fotoğrafçıya Büyük Ödül Kazandırdı

İngiliz fotoğrafçı Wanessa Winship, Sony'nin düzenlediği Dünyanın En İyi Fotoğrafı Yarışması'nda, Türk ikiz kızların siyah beyaz fotoğrafı ile birincilik ödülü aldı.

Winship tarafından fotoğrafı çekilen Türk kız öğrenciler, İngiliz fotoğrafçıya "Yılın En İyi Fotoğrafı" ödülünü kazandırdı. Binlerce fotoğrafın ve fotoğrafçının katıldığı dünya çapındaki yarışmada finale kalan 32 kişiyi eleyen Winship, Cannes'daki ödül töreninde özellikle de kendisine ödül kazandıran küçük kız çocuklarına teşekkür etti. Winship, "Tatlı Hiçbir Şey" ismini verdiği fotoğraf ile yaklaşık 32 bin YTL (12.500 pound) para ödülü kazandı.

İngiliz gazetecinin Güneydoğu'da çektiği ödüllü fotoğrafta, okul forması içinde görülen ikiz küçük Türk kızlarının ayaklarındaki renkli çoraplar ve terlikler dikkat çekiyor. Winship, önceki yıllarda çektiği okul çocukları fotoğrafları serisi ile daha önce başka bir yarışmada da ödül kazanmıştı.

(HU-OYK-OYK-CC-D)

Kaynak: İHA