Türk Kızılayı'nın Yardım Tır'ı Hatay'da Kaza Yaptı, İki Kişi Öldü

Türk Kızılayı'nın Yardım Tır'ı Hatay'da Kaza Yaptı, İki Kişi Öldü

'Gazze Ağlamasın' Yardım Kampanyası Çerçevesinde, Türkiye'nin Çeşitli İllerinden Yola Çıkan ve Toplam 24 Tır'dan Oluşan Türk Kızılayı'nın Yardım Konvoyu Hatay'da Kaza Yaptı. Kazada 2 Kişi Öldü, Bir Kişi de Ağır Yaralandı. Kazaya Karışan Tır'ın Sürücüsü Jandarma Tarafından Gözaltına Alındı.

Türk Kızılayı'nın Yardım Tır'ı Hatay'da Kaza Yaptı, İki Kişi Öldü

'Gazze Ağlamasın' yardım kampanyası çerçevesinde, Türkiye'nin çeşitli illerinden yola çıkan ve toplam 24 TIR'dan oluşan Türk Kızılayı'nın yardım konvoyu Hatay'da kaza yaptı. Kazada 2 kişi öldü, bir kişi de ağır yaralandı. Kazaya karışan TIR'ın sürücüsü jandarma tarafından gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, sabah saatlerinde Türk Kızılayı'na ait yardım TIR'ları Türkiye'nin birçok ilinden gelerek Antakya Gümrük Müdürlüğü'nde toplandıktan sonra Hatay'ın Reyhanlı İlçesi Cilvegözü Sınır Kapısı'nı doğru yola çıktı. Sınır kapısından geçtikten sonra 28 Ocak'ta Gazze'de olması beklenen yardım konvoyu TIR'ları Antakya Narlıca kavşağında geçiş üstünlüğü hatası yaptı. İbrahim Halil Birsen'nin kullandığı 31 RV 596 plakalı TIR, 31 D 8894 plakalı pikapın sürücüsü Mustafa Yıldırım'a çarptı.

Pikap içinde bulunan araç şoförü Mustafa Yıldırım ve Emrullah Bayraktar kaza yerinde hayatını kaybederken ağır yaralı olarak pikaptan çıkarılan Mehmet Yıldırım, ambulansla Antakya Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yıldırım'ın durumunun ciddiyetini koruduğu bildirilirken Yardım konvoyunda kazaya karışan TIR sürücüsü, jandarma tarafından gözaltına alındı. Kaza sonrası TIR sürücüsünün üzerine yürüyen pikap sürücüsünün yakınlarını jandarma güçlükle yatıştırdı.

Bu arada Hatay'dan 8, Ankara'dan 11 ve Mersin'den 5 olmak üzere toplam 24 TIR dolusu malzemenin, Cilvegözü Gümrük Kapısı'ndan geçişinin ardından 28 Ocak'ta Gazze'ye ulaşması bekleniyor. Yardım malzemeleri içinde un, bebe bisküvisi, mercimek, pirinç, şeker, yağ, makarna, çay ve çocuk bezi bulunuyor.

(CİHAN)