Türk Kızılayı'ndan Yunanistan'a Yardım

Türk Kızılayı'ndan Yunanistan'a Yardım

Türk Kızılay'ı, Yunanistan'da Bugün Meydana Gelen 6.5 Büyüklüğündeki Depremin Ardından Trakya'daki B. Karıştıran Lojistik Depoları'ndan 1 Tır Çadır ve Mutfak Malzemesi ile 1 Tır Çocuk Maması ve Bezini Yunanistan'a Gönderdi.

Türk Kızılayı'ndan Yunanistan'a Yardım

Türk Kızılay'ı, Yunanistan'da bugün meydana gelen 6.5 büyüklüğündeki depremin ardından Trakya'daki B. Karıştıran Lojistik Depoları'ndan 1 TIR çadır ve mutfak malzemesi ile 1 TIR çocuk maması ve bezini Yunanistan'a gönderdi.

Türk Kızılay'ından yapılan yazılı açıklamaya göre, Yunanistan'da bugün meydana gelen 6.5 büyüklüğündeki depremin ardından harekete geçen Türk Kızılay'ının Trakya'da bulunan B. Karıştıran Lojistik Depoları'ndan 1 TIR çadır ve mutfak malzemesi ile 1 TIR çocuk maması ve çocuk bezinin hazırlanarak Yunanistan'a doğru yola çıktığı bildirildi. Açıklamada, Yunanistan Kızılhaçı ile temas halinde olan Türk Kızılayı, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli Kızılay şubelerini alarma geçirdiği ve ihtiyaç duyulması halinde daha fazla insani yardım malzemesini bölgeye göndermek için hazırlıkların tamamlandığı belirtildi.

(TB-NÇ-Y)