Türk Kızılayı'ndan Dokuzpınar Köyü'ne Yardım

Türk Kızılayı'ndan Dokuzpınar Köyü'ne Yardım

Türk Kızılayı, Baraj Sularının Yükselmesi ve Yoğun Yağış Nedeniyle Muş'un Bulanık İlçesi Dokuzpınar Köyü'nde Meydana Gelen Sel Felaketinin Ardından Bölgede İhtiyaç Tespiti Yaparak Yardım Gönderdi.

Türk Kızılayı'ndan  Dokuzpınar Köyü'ne Yardım

Türk Kızılayı, Muş'un Bulanık İlçesi Dokuzpınar Köyü'nde meydana gelen sel felaketinin ardından bölgeye 60 çadır ve 650 battaniye gönderdi.

Muş'un Bulanık İlçesi'nde yaşanan sel felaketinin ardından harekete geçen Türk Kızılayı, uzman afet ekipleri ile çalışmalarını sürdürüyor.

Türk Kızılayı'ndan yapılan açıklamada, Türk Kızılayı Muş Yerel Afet Müdahale ve Lojistik Merkezi ile Güneydoğu Anadolu Bölge Afet Müdahale ve Lojistik Merkezi ekiplerinin bölgede ihtiyaç tespiti yaptığı ve köye 60 çadır ile 650 battaniye sevk edildiği bildirildi. 78 hanenin 60'ının selden etkilendiği Dokuzpınar Köyü'ne önümüzdeki günlerde 500 adet gıda kolisinin de dağıtılacağını açıklayan Türk Kızılayı, İl Kriz Merkezi'nin ihtiyaç tespitleri sonrasında bildireceği taleplerin kendileri tarafından karşılanacağını belirtti.(ANKA)