Türk Kızılayı Derneği Çan Şubesi'nin Genel Kurulu Yapıldı

Türk Kızılayı Derneği Çan Şubesi'nin Genel Kurulu Yapıldı

Türk Kızılayı Derneği Çan Şubesi'nin 2007 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısında Ramazan Durgun Yeniden Başkan Seçilerek Güven Tazeledi.

Türk Kızılayı Derneği Çan Şubesi'nin Genel Kurulu Yapıldı

Türk Kızılayı Derneği Çan Şubesi'nin 2007 yılı olağan genel kurul toplantısında Ramazan Durgun yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

298 üyeden 241'inin katıldığı genel kurulun divan başkanlığını Murat Aktaş yaparken yardımcılıklarını da Serkan Özdemir, Ömer Arslan ve Hayati Beceren üstlendi. İki listenin yarıştığı genel kurula Çan Kaymakamı Ahmet Ümit, Çanakkale Kızılay Derneği Başkanı Cafer Türker'in yanı sıra dernek ve oda başkanları da katıldı. İki başkan adayının da yaptığı konuşmalardan sonra Kaymakam Ahmet Ümit, Kızılay Derneği'nin önemine değinerek, "Kızılay sadece Türkiye ile sınırlı kalmayıp bütün dünya ülkelerine hizmet veriyor. Bu başarının altında da gönülden hizmet eden siz değerli yöneticilerimiz var" diye konuştu.

Türk Kızılay Derneği İl Başkanı Cafer Türker ise, "Kentin 11 ilçesinde Türk Kızılayı şubeleri var. Ancak bunların içinde en başarılı ilçemiz Çan İlçesi'dir. Kızılay hiçbir zaman din ve dil ayrımı yapmaksızın halkın hizmetinde bulunan bir dernektir. Bu vesileyle adaylarımızda bu hizmetler için göreve taliplerdir ben kendilerini kutluyorum" dedi.

Yapılan kongre seçiminde Mustafa Sert 108 oy alırken, dernek başkanı Ramazan Durgun 133 oy alarak başkanlığa yeniden getirildi. Ramazan Durgun'un listesinde yer alan Ali Aydın, Mehmet Sert, Seyfettin Aydüz, Hüseyin Yıldırım, Mehmet Sönmez ve Hikmet Bıyık yönetim kurulu üyeliğine seçilirken, Hasan Özgündüz Denetim Kurulu üyeliğine, Ali Aydın ve Okay Toy da Ankara delegeliklerine getirildi. Öte yandan daha önceden Kızılay Derneği'nde görev yapıp görevi bırakan emeği geçenlere başkan Ramazan Durgun ve Kaymakam Ümit birer çiçek verdi.

(GŞ-AÖ-RO-RO-Y)

Kaynak: İHA