Türk Kızılayı Başkanı Tekin Küçükali Hastanede Tedavi Altında

Türk Kızılayı Başkanı Tekin Küçükali Hastanede Tedavi Altında

Türk Kızılayı'nın 140. Yıldönümü Nedeniyle Düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de Katıldığı Törende Aniden Rahatsızlanan Tekin Küçükali, Florance Nightingale Hastanesi'nde Tedavi Altına Alındı. Küçükali'nin Sağlık Durumunun İyiye Gittiği Öğrenildi.

Türk Kızılayı Başkanı Tekin Küçükali Hastanede Tedavi Altında

Türk Kızılayı'nın 140. yıldönümü nedeniyle düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de katıldığı törende aniden rahatsızlanan Tekin Küçükali, Florance Nightingale Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Küçükali'nin sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenildi.

Dolmabahçe Sarayı'nda Türk Kızılay Derneği'nin 140. yıldönümü nedeniyle düzenlenen törende açılış konuşmasını yapan Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali, kürsünün yanına geçtiği sırada aniden rahatsızlanarak yere düştü. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve beraberindekiler kürsüye gelerek Küçükali'ye ilk müdahaleyi yaptı. Daha sonra sedyeyle sahneden alınan Küçükali, ambulansa konularak Çağlayan'da bulunan Florence Nightingale Hastanesi'ne kaldırıldı. Küçükali'ye ilk müdahale sırasında "kalp krizi" geçirdiğinin ifade edilmesi ise paniğe neden oldu. Küçükali'nin yüksek tansiyona bağlı olarak baygınlık geçirdiği ve şu an için sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Bir süre müşahade altında tutulacak olan Küçükali'yi ilk ziyaret edenler arasında yer alan ünlü iş adamı İbrahim Cevahir, "Kendisini gördüm gayet iyi. Yüksek tansiyon nedeniyle baygınlık geçirdi. Şuan müşahede altında tutulacak" diye konuştu. Küçükali'nin yakın akrabası olan Mehmet Küçükali ise, "Son zamanlarda yoğun tempoda devam eden programları vardı. Zaten yüksek tansiyon hastasıydı. İlk müdahale yapıldı. Şuan gayet iyi. Kendisi evine gitmek istiyordu ancak doktoru müşahede etmedi. Bir süre daha burada kalacak" dedi.

(ME-CİN-OK-Y)

Kaynak: İHA