Türk Kızılayı 139. Yılını Kutluyor

Türk Kızılayı 139. Yılını Kutluyor

Kızılay Kayseri Şube Başkanı Ayhan Uzandaç, Türk Kızılayı'nın Hiçbir Ayrım Gözetmeksizin Savaş Alanında Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Etmek Arzusuyla Doğduğunu ve 139 Yıldır İnsanlığa Hizmet Vermeyi Sürdürdüğünü Söyledi.

Türk Kızılayı 139. Yılını Kutluyor

Kızılay Kayseri Şube Başkanı Ayhan Uzandaç, Türk Kızılayı'nın hiçbir ayrım gözetmeksizin savaş alanında yaralı ve hasta askerlere yardım etmek arzusuyla doğduğunu ve 139 yıldır insanlığa hizmet vermeyi sürdürdüğünü söyledi.

Türk Kızılayı'nın 139. yılı nedeniyle bir açıklama yapan Kayseri Şube Başkanı Ayhan Uzandaç, Büyük Önder Atatürk'ün Kızılay adını verdiği 11 Haziran 1868 tarihinden bugüne tüm dünyada felaketlerde, doğal afetlerde, dünyanın neresinde olursa olsun insanlığa hizmette profesyonel çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Uzandaç, "Bugün Kızılay Hastanesi olarak halkımızın yanında olmaktan büyük onur duyuyoruz. Hastanemizin yapılmasında Büyükşehir Belediye Başkanımız'ın bu arsayı vermesi, Melikgazi Belediye

Başkanımız'ın hastane yapım aşamasındaki katkıları, Kayseri halkımızın desteği çok önemlidir. Maddi ve manevi destekler neticesinde el ele vererek bugünlere gelinmesinin haklı gururunu yaşıyoruz. Kızılay'ın amacı, hiçbir ayrım yapmaksızın insanın acısını önlemeye veya hafifletmeye çalışmak, insanın hayatını ve sağlığını korumak, onun kişiliğine saygı gösterilmesini sağlamak ve insanlar arasındaki karşılıklı anlayışı, dostluğu, saygıyı, işbirliğini, sürekli barışı getirmeye uğraşmaktır. Kızılay ihtiyaç

anında dayanışmanın, ızdırap anında eşitliğin, savaşın en kızgın anında insancıllığın, tarafsızlığın ve barışın simgesidir" diye konuştu.

(SE-SN-SN-Y)