Türk Kızılay'ında Gürcistan'daki Mültecilere İnsani Yardım

Türk Kızılay'ında Gürcistan'daki Mültecilere İnsani Yardım

Türk Kızılayı Gürcistan'ın Abhaz Özerk Bölgesi Pankisi ve Kodori Vadisindeki Çatışmalara Nedeniyle Mülteci Konumunda Yaşayan İnsanlara Ulaştırılmak Üzere Bölgeye İnsani Yardım Malzemesi Gönderiyor.

Türk Kızılay'ında Gürcistan'daki Mültecilere İnsani Yardım

Türk Kızılayı Gürcistan'ın Abhaz Özerk Bölgesi Pankisi ve Kodori Vadisindeki çatışmalara nedeniyle mülteci konumunda yaşayan insanlara ulaştırılmak üzere bölgeye insani yardım malzemesi gönderiyor.

Türk Kızılay'ından yapılan yazılı açıklamaya göre, Gürcistan Kızılhaçı tarafından bölgedeki yaklaşık 2 bin mağdur insanın temel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için yardım çağrısı üzerine harekete geçen Türk Kızılayı bölgede zor koşullarda yaşayan Çeçen Mültecilere 1400 ailelik gıda malzemesi dağıtılacak.

Pankisi ve Kodori Vadisindeki Ççen mültecilere dağıtılması amacıyla gönderilen gıda rasyolarından pirinç, un, şeker, kuru fasulye, bulgur, makarna, sıvı yağ, salça ve zeytin gibi temel gıda maddeleri bulunuyor.

Ayrıca 1 haberleşme aracı, 2 tır ve 6 kişilik uzman personelden oluşan Türk Kızılay ekibi tarafından Gürcistan Kızılhaçı koordinasyonunda ihtiyaç sahibi ailelere 34 bin 882,89 dolarlık yardım malzemeleri dağıtılacak.

Açıklamada Türk Kızılay'ının felsefesi gereği dünyanın neresinde yaşanırsa yaşansın insani acısını dindirmek için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışmalarını sürdürmektedir.

(SC-ÖK-ÖK-Y)

Kaynak: İHA