Türk Kalp Vakfı Spor Camiasını Buluşturdu

Süper Lig Kulüplerinin Mevcut ve Eski Başkanlarıyla Spor Camiasının Önde Gelen İsimleri, Türk Kalp Vakfı'nın Düzenlediği Gecede Bir Araya Geldi.

Türk Kalp Vakfı Spor Camiasını Buluşturdu

Süper Lig kulüplerinin mevcut ve eski başkanlarıyla spor camiasının önde gelen isimleri, Türk Kalp Vakfı'nın düzenlediği gecede bir araya geldi.

Çiftehavuzlar'daki Büyük Kulüp'te gerçekleştirilen geceye Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve bazı Yönetim Kurulu üyeleri, Fenerbahçe Kulübü'nün eski başkanları Emin Cankurtaran, Ali Şen ve bazı eski yöneticileri, Fenerbahçeli eski futbolcular, Galatasaray Kulübü'nün eski başkanları Selahattin Beyazıt, Ali Uras, Alp Yalman, Faruk Süren, Mehmet Cansun ve bazı eski yöneticileri, Beşiktaş Kulübü eski Başkanı Süleyman Seba, Trabzonspor Kulübü eski Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) eski yöneticileri, TFF Tahkim Kurulu Başkanı Türker Arslan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar ile çok sayıda davetli katıldı. Türk Kalp Vakfı Başkanı Çetin Yıldırımakın, gecenin düzenlenmesine katkıda bulunan Fenerbahçe Kulübü eski Başkanı Ali Şen, Beşiktaş Kulübü eski Başkanı Süleyman Seba, Galatasaray Kulübü eski Başkanı Mehmet Cansun ve Trabzonspor Kulübü eski Başkanı Mehmet Ali Yılmaz'a birer plaket verdi.

Ateşböceği Ercan'ın sunduğu gecede konuşan Fenerbahçe Kulübü eski Başkanı Ali Şen, Türk futbolunun büyük bir atılım yaptığını belirterek, "Türk futbolu inanılmaz gelişti. Bunu sizler yaptınız. Sizler temelini atmasaydınız, Türkiye hiçbir yerde adını söyletemezdi. Fatih Terim, Türkiye'yi ilklere götürdü. Kim derdi ki bu ülkede bir takım UEFA Şampiyonu olacak. Kim derdi ki bir gün gelecek Süper Kupa şampiyonu çıkacak. Hangi insan hayal edebilirdi Dünya Kupası finallerinde Türkiye'nin 3. olacağını. Kim derdi ki Aziz Yıldırım gelecek bir stat yapacak ve o statta UEFA Kupası finali oynanacak. Hiçbirimiz yapamadık. Kim derdi ki böyle insanlar gelecek Türk sporuna hizmet edecek" dedi.

Sanatçıların söylediği 'Eski dostlar' şarkısına hep birlikte eşlik eden davetliler, gecede bol bol sohbet etme fırsatı buldu. Gece, Milli Takım ve Süper Lig kulüplerinin armalarının yer aldığı pastanın kesilmesiyle son buldu.

(EYB-EYB-KÇ-RO-S)