Türk İşadamlarına, 'Köln'e Yatırım Yapın' Çağrısı
Haberler » Güncel » Türk İşadamlarına, 'Köln'e Yatırım Yapın' Çağrısı - Haber

Türk İşadamlarına, 'Köln'e Yatırım Yapın' Çağrısı

Almanya'nın Köln kentinde düzenlenen toplantıda Türkiye'den gelen bir grup işadamına kentteki yatırım imkanları anlatıldı.

Türk İşadamlarına, 'Köln'e Yatırım Yapın' Çağrısı

'nın kentinde düzenlenen toplantıda 'den gelen bir grup işadamına kentteki yatırım imkanları anlatıldı.

Almanya'da Kuzey Eyaleti Türk-Alman İşverenler Derneği (TDU-NRW) ile Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TD-IHK) birlikte düzenlediği toplantıda, Türkiye'den gelen işadamlarına Köln'deki yatırım imkanları anlatıldı. Toplantıda TDU-NRW Yönetim Kurulu Başkanı Frank Perez, Almanya pazarına açılmak isteyen Türk işadamlarına her konuda yardıma hazır olduklarını belirtti. Perez ayrıca işadamlarını TDU-NRW'ye üye olmaya çağırdı.

HER KONUDA UZMANLARIMIZ VAR

Orient Palais'de Türkiye'den gelen 30 işadamına hitap eden Başkan Frank Perez şunları söyledi:

'Her işletmeci işini nasıl büyüteceğini düşünür. Bunun için piyasa analizi yaparak ürünlerini nasıl pazarlayacağını araştırır. Eğer bu pazara açılmak istiyorsanız yapacağınız şeylerden biri bizim kapımızı çalmak. TDU üyesi olan avukatlar, mali müşavirler, muhasebeciler, yatırım uzmanları var. Sizlere her konuda yardımcı olabiliriz. Oturup, planlarınız hayata geçme noktasında gerçekçi mi birlikte karar veririz. Ben yurtdışında şirket kurma konusunda bayağı deneyimliyim. İspanya'da bir şirket kuracaksanız aylarca uğraşır ve en az 10 kurumun kapısı çalarsınız. Oysa Köln Şehir İdaresi'nden yetkililer size 4 hafta içinde şirket kurabileceğinizi söylüyorlarsa bu son derece önemlidir.'

KÖLN YATIRIM İÇİN ÇOK UYGUN

Köln Anakent Belediyesi Yatırım ve Teşvik Dairesi'nden Heike Welter ise Köln'de yatırımcılara sunalabilecekleri imkanları anlattı. Welter şu bilgileri verdi:

'Köln Almanya'nın 4. büyük şehri. Gelişmiş sanayisinin yanı sıra sanat ve turizm kenti. Bir çok medya kuruluşu yine burada. Köln'de büyük fuarlar yapılmaktadır. Havalimanından bir çok destinasyona uçma imkanı vardır. Merkezi bir noktada olan Köln'de hava, kara ve demiryolu taşımacılığı gelişmiştir. Bugün kentimizde 81 bin Türk kökenli göçmen yaşıyor. Türk yatırımcı sayısı ise, 2 bin 500 civarında. Türkiye'den gelecek yatırımcılar için geniş bir bilgi kaynağımız mevcut. Şirketlerini kurarken, Almanya'da çalışma ve oturma izni alırken yardımcı oluyoruz. İş ortağı bulmalarında, Almanya ve Avrupa pazarlarına açılmalarında destek veriyoruz. Kendileri için Almanca kursu, çocukları için anaokulu bulmalarını sağlıyoruz. İşletmeleri için uygun gayrimenkul teminine aracı oluyoruz.'

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler