Türk İş Haberleri

Türk İş haber, Türk İş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türk İş - 26.6.2020
İŞ Genel Başkanı Atalay, (Kıdem tazminatı) "Meclise geldiği gün TÜRK-İŞ yönetimi grev kararı almak...
İŞ Genel Başkanı Atalay, (Kıdem tazminatı) "Meclise geldiği gün TÜRK-İŞ yönetimi grev kararı almak zorunda"
Türk İş - 25.6.2020
Koronavirüs gölgesinde sıla yolu
'OTELİMİZDE TÜM ÖNEMLERİ ALDIK? Sırbistan'da 4 yıldızlı otel işleten Türk iş adamı Fevzi Şilik, Türkiye izin yolu üzerinde bulunan otelde Avrupa'nın birçok ülkesinden gurbetçilerin konakladığını söyledi.
Türk İş - 25.6.2020
Koronavirüs gölgesinde sıla yolu
"OTELİMİZDE TÜM ÖNEMLERİ ALDIK" Sırbistan'da 4 yıldızlı otel işleten Türk iş adamı Fevzi Şilik, Türkiye izin yolu üzerinde bulunan otelde Avrupa'nın birçok ülkesinden gurbetçilerin konakladığını söyledi.
Türk İş - 24.6.2020
ABD'li Senatör Lindsey Graham, Türkiye-ABD ilişkilerini değerlendirdi Açıklaması
Türk iş dünyasının 5G konusunda Huawei ile hareket etmeyeceğini düşündüğünü vurgulayan Graham, sözlerini şöyle sürdürdü: "Amerika'ya bir müttefiğinin, arkasında Çin olan Huawei şirketi ile ekonomik anlaşma yapmasından daha çok neyin zarar vereceğini bilemiyorum.
Türk İş - 18.6.2020
DEİK Başkanı Olpak: "Moldova ile ticaret hacmimizi artırmalıyız"
Moldova'nın, serbest ekonomik bölgelerinde her ölçekte yatırımcıya teşvik sunduğunu belirten Olpak, Türk iş insanlarının Moldova'da tekstil, tarım, gıda işleme ve paketleme, inşaat alanlarında faaliyet göstermesi için birçok fırsat bulunduğunu söyledi.
Türk İş - 18.6.2020
Türk-İş Genel Başkanı Atalay: "Kıdem tazminatı işçinin yıllardır döktüğü terin, verdiği bir ömrün...
Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, "Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi adıyla kıdem tazminatı konusunda yapılmak istenen düzenlemelerle ilgili görüş ve endişelerimizi Sayın Cumhurbaşkanımıza dün ayrıntılı olarak ilettim. Her zaman dile getirdiğimiz gibi kıdem tazminatı işçilerin en önemli güvencesidir.
Türk İş - 18.6.2020
Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'dan kıdem tazminatı açıklaması Açıklaması
Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, "Kıdem tazminatı, işçinin yıllardır döktüğü terin, verdiği bir ömrün karşılığıdır.
Türk İş - 17.6.2020
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Selçuk ve sendika temsilcilerini kabul etti
Son dakika haberi... Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve beraberindeki sendika temsilcilerinden oluşan heyeti kabul etti.
Türk İş - 17.6.2020
CHP'li Beko, hükümetin "Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi" çalışmalarını değerlendirdi Açıklaması
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, kıdem tazminatı alan işçilerin kızına, oğluna düğün yapma, ev alma hayalleri olduğunu belirterek, "Bu hayalleri yıkmamak gerekir. Kıdem tazminatı işçilerin son kalesidir, kırmızı çizgisidir.
Türk İş - 17.6.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Selçuk ve beraberindeki heyeti kabul etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve beraberindeki STK temsilcilerini kabul etti.
Türk İş - 17.6.2020
Son dakika haber! Belediye İş Sendikası Niğde Şube Başkanı Yusuf Karaca Açıklaması
Bir son dakika haberine göre Belediye İş Sendikası Niğde Şube Başkanı Yusuf Karaca, Hükümetin Kıdem tazminatı çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunarak, istenen değişikliği kabul etmediklerini açıkladı.
Türk İş - 17.6.2020
Türkiye'nin en büyük ikinci kütüphanesi Samsun'a yapılıyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğünü temsilen İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü arasında Türkiye'nin en büyük ikinci kütüphanesinin yapımı için protokol imzalandı.
Türk İş - 17.6.2020
GÜNDEME
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile beraberindeki TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ve...
Türk İş - 17.6.2020
GÜNDEM ÖZETİNE
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile beraberindeki TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ve...
Türk İş - 17.6.2020
Türkiye'deki İş Yapma Kültürü ile ABD'deki Arasında Ne Gibi Farklar Var?
Yurt dışında ticaret yapma biçiminin Türkiye'den farklı olduğunu bu yüzden online sisteme hakim olmak gerektiğini vurgulayan Erkılınç, "Türkiye'de KOBİ ve KOBİ düzeyindeki birçok firmanın kendilerini ve yaptıkları işleri ifade edebileceği bir web sayfası yok. ABD'de bunlar yoksa varlığınız yok" dedi. Genel olarak ABD'de ticaretin nakit döndüğünü, çek ve benzeri yöntemlerin kullanılmadığını bu nedenle Türk iş adamlarının ABD'ye çok hızlı uyum sağlayacağını belirtti.
Türk İş - 17.6.2020
Çin'de Girişimciler İçin Hangi Fırsatlar Var?
Custoom Kurucu Ortağı Sarper Erkılınç, Çin'de girişimciler için hangi fırsatların olduğunu anlattı.
Türk İş - 16.6.2020
Kadın girişimci ve ihracatçılar için "network platformu" oluşturulacak
Bakanlığın desteklerine de değinen Pekcan, şunları kaydetti: "İş insanlarının zor günlerden geçtiğinin farkındayız. Pandemi sonrasında neler yapılması gerekiyor? Bunlara odaklanmalıyız. Bakanlık olarak kadınlara yönelik önemli 2 çalışmamız vardı. Kadın Girişimcilik Fuarı ve Uluslararası Kadın ve Ticaret Çalıştayı yapılacaktı. Pandemi nedeniyle ertelendi. Bundan sonra el ele vererek önümüzdeki süreci çok daha iyi yönetebilmemiz lazım. Devletimizin destekleri, Ticaret Bakanlığımızın destekleri arkanızda. Kadın ve genç girişimcilere de özel olarak konsantre olduğumuz ortada. Bu yönde çalışmalarımıza devam edeceğiz." Kadın girişimcilere ait KOBİ'lerin yurt dışına açılabilmeleri için Ur-Ge projelerinin artırılması gerektiğini belirten Pekcan, salgın sonrasında küresel tedarik zincirlerinin yeniden yapılandırılmasının gündeme geleceğini, Bakanlığın küresel tedarik zinciri ve pazara giriş desteklerinin olduğunu, Türk iş insanlarının bu fırsatları iyi değerlendirmeleri gerektiğini aktardı.
Türk İş - 15.6.2020
Malatya'daki tren kazası
Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Malatya İl Temsilcisi ve Demiryol-İş Sendikası Şube Başkanı Hikmet Kazgan, Malatya'nın Battalgazi ilçesindeki tren kazasıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.
Türk İş - 12.6.2020
"Kazakistan ile ticareti artıralım" çağrısı
Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekulı de Türkiye'nin kendileri için önemli bir stratejik ortak olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Kazakistan'da çeşitli sektörlerde 2 bin 500 Türk şirketi faaliyet göstermektedir. Ülkemiz, Çin, Rusya ve Orta Asya pazarına açılan önemli bir kapıdır. Şu anda 3 milyar dolar civarında bir ticaret hacmimiz var. Ticaret hacmini önümüzdeki yıl 4 milyar dolara çıkarmak için yeni projeler üretiyoruz. Bu konuda da sizlerin tecrübelerinden faydalanıp, birlikte çalışmak istiyoruz. Türkiye-Kazakistan arasında ciddi bir yatırım potansiyeli var. Yatırım fırsatlarından yararlanmak için Türk iş adamlarını ülkemize davet ediyoruz.
Türk İş - 12.6.2020
152 yıllık meslek lisesi, Marmara Bölgesi'ndeki okullar için sıra üretiyor
Bursa'da faaliyet gösteren Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin öğretmenleri, Marmara Bölgesi'ndeki ihtiyacı olan okulların öğrenci sırası ve öğretmen dolaplarını üretiyor.
Türk İş - 11.6.2020
Türkiye'den Lozan Üniversitesi Hastanesine tıbbi yardım desteği
Uyanık, maskelerin Dışişleri Bakanlığından geldiğini, el dezenfektan cihazlarının da Lozan'daki bir Türk iş adamı tarafından hediye edildiğini aktardı.
Türk İş - 11.6.2020
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel gündemi değerlendirdi Açıklaması
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, baro seçimlerine yönelik düzenlemeyle ilgili, "Siyasetteki kutuplaşma meslek örgütlerine aynen yansır. Kurt işareti yapan avukatlar barosu, Rabia yapan avukatlar barosu, zafer işareti yapan avukatlar barosu... Bu, logolarına bile aynen yansır." dedi.
Türk İş - 11.6.2020
10 Haziran 2020 Haberleri
10 Haziran 2020 Manşet Haberleri.
Türk İş - 10.6.2020
Son dakika haber | Özbekistan'daki iş imkanları Türk iş adamlarına online tanıtıldı
Son dakika haberleri... Özbekistan'ın iş ve ticaret imkanları, düzenlenen online toplantıda, Türk iş adamlarına tanıtıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Türk İş Haberleri | Türk İş Haber - Haberler - Sayfa 5 - Türk İş haberleri, son dakika türk iş haber ve gelişmeleri burada. Anadolu Grubu ve Hedefler için İş Dünyası Platformu'ndan iş dünyasına rehberlik edecek iş birliği.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.9.2020 14:15:46. #1.14#
title