Türk İş Haberleri

Türk İş haber, Türk İş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türk İş - 14.7.2020
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'ndan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı Açıklaması
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, FETÖ mensuplarına karşı vatan savunmasında göğüslerini siper eden vatan evlatlarıyla iftihar ettiklerini belirterek "Türk iş dünyası olarak, aynı ruh ve aynı inançla çalışmayı sürdürüyoruz.
Türk İş - 14.7.2020
Son dakika haberi... TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'ndan 15 Temmuz Mesajı
Türk iş dünyası olarak, aynı ruh ve aynı inançla çalışmayı sürdürüyoruz.
Türk İş - 14.7.2020
GÜNDEM / 14 Temmuz 2020
(Van) (Fotoğraflı-Görüntülü) 3- Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) dünya genelinde yayılmasına ilişkin gelişmeler ve Türkiye'de alınan tedbirler takip ediliyor. (Fotoğraflı-Görüntülü) ÖZEL HABER 1- Türkiye ekonomisi FETÖ darbe girişiminin yaralarını hızlı sardı TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski: "Demokrasimize karşı yapılan müdahale girişimi sonrasında gerek hükümetimiz, gerekse Merkez Bankamız başta olmak üzere ekonomiden sorumlu denetleyici ve düzenleyici kurumlarımızın yaptığı girişimler ve aldıkları tedbirlerle piyasalara güven telkin edildi ve finansal piyasamız sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etti" TİM Başkanı İsmail Gülle: "15 Temmuz'da birlik olan iş dünyası ve sivil toplum kuruluşları aracılığı ile ekonomi yönetimine daha etkin katılım başlamış, piyasa ekonomisine dayalı zihinsel, kurumsal ve sektörel boyuttaki dönüşüm başarıyla hayata geçmeye başlamıştır" İTO Başkanı Şekib Avdagiç: "Türk iş dünyası FETÖ'cü hainlerin koruyucusu olan devletlerin sinsi operasyonlarına rağmen, geçen 4 yılda çarklarını güçlü şekilde işletmeyi birinci ödev olarak görmüştür.
Türk İş - 12.7.2020
Avrasya ülkelerinde Kovid-19 vakaları artıyor
Kazakistan'da faaliyet gösteren Türk iş adamları, Cambıl eyaletine oksijen konsantratörü ve koruyucu malzemeden oluşan tıbbi yardımda bulundu.
Türk İş - 10.7.2020
Türk İşverenler Birliği, Alman hükümetinin Türkiye'ye yönelik "seyahat uyarısını" kaldırmasını...
Kaplan, şunları kaydetti: "Mektupta iki ülke arasındaki yakın ilişkiler, ithalatta ve ihracatta Türkiye'nin Almanya için vazgeçilmez bir partner olduğu gerçeği, Almanya'da istihdam sağlayan binlerce Türk iş adamının varlığı, Türkiye'de 7 bin Alman şirketinin iş yaptığını, Almanya'da yaşayan 3,5 milyon Türk ile Türkiye'de yaşayan on binlerce Alman vatandaşı olduğunu özellikle vurguladık.
Türk İş - 9.7.2020
Türkiye ile Letonya arasındaki ilk sanal JETCO toplantısı
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Pandemi sürecinde gerek Türk iş insanlarıyla gerek AB iş dünyasının temsilcileriyle yaptığımız görüşmelerde, Gümrük Birliği'nin güncellenmesi, ilişkilerin daha da etkinleşip derinleştirilmesi için her iki tarafın da talebi ve ihtiyacı haline gelmiştir.
Türk İş - 9.7.2020
Bakan Pekcan: "Letonya ile ticaret hacmimizi 1 milyar dolara ulaştırmak için atacağımız adımları...
"Desteklerini talep ettik" Türkiye'nin Avrupa Birliği'nin önemli bir yatırım ve ticaret ortağı olduğuna dikkat çeken Pekcan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Pandemi süresince gerek Türk iş insanlarıyla, gerek AB'nin iş dünyasının temsilcileri ile yaptığımız görüşmelerde Gümrük Birliği'nin güncellenmesi, ilişkilerin daha da etkinleştirilip derinleştirilmesi için de her iki tarafın da talebi ve ihtiyacı haline gelmiştir.
Türk İş - 9.7.2020
Bakan Pekcan: Türk ve Letonyalı firmaların bir araya gelmesini bekliyoruz
Ticaret Bakanı Pekcan, bakanlık binasında videokonferans yöntemiyle gerçekleştirilen 'Türkiye-Letonya I. Dönem JETCO Toplantısı İmza Töreni ve İş Forumu'na katıldı. Burada konuşan Bakan Pekcan, Türkiye'nin Letonya'yı 1925 yılında tanıdığını ve 1929'da büyükelçilik açtığını söyledi. Pekcan, "Türkiye ve Letonya arasında ekonomik ve ticari ilişkilerin en az tarihsel ilişkiler kadar ön plana çıkmasını hedefliyoruz. Baltık bölgesinin önemli ekonomilerinden ve bizim de iş birliği yaptığımız önemli ülkelerden biri olan Letonya ile ticaret hacmimiz maalesef 293 milyon dolar seviyesindedir. Sayın bakanla da bunu en kısa zamanda 1 milyar dolara ulaştırmak için atacağımı adımları kararlaştırdık" diye konuştu.  'FİRMALARIN BİR ARAYA GELMESİNİ BEKLİYORUZ' Bakan Pekcan, Türkiye olarak toplantıda alınan kararların ve atılacak adımların takipçisi olacaklarını belirterek, şöyle konuştu: "Letonya'nın bizimle aynı fikirde olduğunu görmekten memnuniyetimizi dile getiriyoruz. İkili ilişkilerden karşılıklı yatırımlara, ticaretten sanayi alanındaki iş birliğine, kültür ve turizmden tarım ve eğitim alanında iş birliğine kadar pek çok farklı alanı kapsayan konuları konuşmuş bulunuyoruz ve mutabakat zaptında yer alan hususların da vaktinde hayata geçirilmesi için karşılıklı olarak bu sürecin takipçisi olmaya devam edeceğiz. Yatırımların karşılıklı olarak artırılmasını da teşvik ediyoruz. Türkiye'nin Letonya'da 91 milyon dolar, Letonya'nın da 77 milyon dolar yatırımları var. Makine, otomotiv, medikal, yenilebilir enerji gibi sektörlerde Türk ve Letonyalı firmaların bir araya gelmesini bekliyoruz." 'DESTEKLERİNİ TALEP ETTİK' Bakan Pekcan, Türkiye'nin, Avrupa Birliği'nin (AB) önemli yatırım ve ticaret ortağı olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi: "Pandemi süresince gerek Türk iş insanlarıyla gerek AB'nin iş dünyasının temsilcileri ile yaptığımız görüşmelerde Gümrük Birliği'nin güncellenmesi, ilişkilerin daha da etkinleştirilip derinleştirilmesi için de her iki tarafın da talebi ve ihtiyacı haline gelmiştir.
Türk İş - 8.7.2020
Türk iş adamlarından ABD'deki "kardeş şehir" Maryland eyaletine tıbbi yardım
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), ABD'deki yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında, Kocaeli'nin kardeş şehri Maryland eyaletine 100 bin adet medikal maske hibe etti.
Türk İş - 7.7.2020
Ürdün Ticaret Odası: Ülkedeki Türk yatırımlarını artırmaya çalışıyoruz
Ürdün Ticaret Odası, Türk iş adamlarını ve şirketleri özel sektörde ortaklık kurmaya ve yatırımlar yapmaya teşvik ederek, ülkedeki Türk yatırımını artırmaya çalıştıklarını bildirdi.
Türk İş - 7.7.2020
Türk-İş Genel Başkanı Atalay'dan "iş kazaları" tepkisi Açıklaması
Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, iş kazaları nedeniyle her gün 4 işçinin hayatını kaybettiğine dikkati çekerek, "Kaza yaşanan iş yerlerinin yüzde 90'ında maalesef sendika yok, birçoğu ise kayıt dışı.
Türk İş - 7.7.2020
Eski Kırgızistan Meclis Başkanı Tursunbekov zatürreden yaşamını yitirdi
Kırgızistan'da eski Meclis Başkanı ve Sosyal Demokrat Partisi Milletvekili Çınıbay Tursunbekov zatürreden hayatını kaybetti.
Türk İş - 6.7.2020
Endüstriyel reklamcılık sektörü 20 yılda 9.1 milyar dolarlık bir dev oldu
Türkiye genelindeki 29 ilde ve K.K.T.C.'de temsilcilikleri bulunan ARED'in, Türk iş dünyası derneklerinin çatı kuruluşları olan TÜRKONFED ve SEDEFED ile sektörü uluslararası arenada temsil etmek amacıyla uluslararası dernek ve federasyonlardan FESPA, ESF ve ISA'ya üyeliği bulunuyor.
Türk İş - 5.7.2020
Kırgızistan'daki Türk iş adamlarından Kovid-19 ile mücadeleye destek
Türkiye'nin Bişkek Büyükelçiliği ile Türk iş adamları, Kırgızistan'a yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede acil ihtiyaç duyulan 50 solunum cihazı yardımında bulundu.
Türk İş - 2.7.2020
Libya'ya ihracat 10 milyar dolara ulaşabilir
Karanfil, "Varlık içinde yokluk yaşayan bir toplumun en doğal ihtiyacıdır enerjiye ulaşmak, elektrik kesintilerini bertaraf etmek. Buradaki sorunun Türk şirketleri tarafından hızla çözümünün sağlanmasının iş yapma kültürüne ciddi bir katkısı olacaktır. Bu durum diğer sektörlerde de benzer çalışmaların yapılmasının önünü açacak, Türk iş insanlarının Libya'ya ilgisini, aynı şekilde Libyalı iş insanlarının da Türkiye'ye ilgisini artıracaktır.
Türk İş - 30.6.2020
Özbekistan'dan Türk kuyumculara "iş birliği" çağrısı
Türk kuyumcuları iş birliği ve yatırım için ülkesine davet eden Samatov, federasyon olarak Türk iş insanlarına gereken desteği sağlamaya hazır olduklarını vurguladı.
Türk İş - 30.6.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (4)
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, emeğiyle geçinenlerin demokratik ortamda edindikleri hakların ellerinden alınmasının darbe dönemlerinin en büyük özelliği olduğunu söyleyerek, "Şimdi 20 Temmuz sivil darbe sürecini yaşıyoruz.
Türk İş - 30.6.2020
Madenciler kıdem tazminatının mevcut haliyle korunmasını istiyor
Türkiye Maden İşçileri Sendikası Merzifon Yeni Çeltek Şube Başkanı Cemil Güven, kıdem tazminatının mevcut haliyle korunmasını istediklerini söyledi.
Türk İş - 29.6.2020
Erzurum ve Ardahan'da Türk-İş'e bağlı sendikalardan kıdem tazminatı açıklaması
Kıdem tazminatıyla ilgili düzenlemeleri kabul etmediklerini vurgulayan Gökcan, sözlerini şöyle tamamladı: "İşçiler zaten düşük olan ücretlerinden meydana gelen kayıplarla yaşam mücadelesi verip işsizlikle baş ederek işini korumaya çalışmaktadır. Böyle bir teklifin gündeme gelmesi ve tartışılması çalışma hayatının huzurunu bozmuştur. Kıdem tazminatı Türk işçi sınıfının ve Türk-İş'in kırmızı çizgisidir.
Türk İş - 29.6.2020
Son dakika haber... Türk-İş'ten Ankara'da 'kıdem tazminatı' açıklaması
Gelen son dakika haberlerine göre ANKARA'da, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) tarafından kıdem tazminatının mevcut haliyle korunması istenilerek, basın toplantısı yapıldı.
Türk İş - 29.6.2020
Niğde'de sendikalardan kıdem tazminatı açıklaması
Belediye-İş Sendikası ve Yol-İş Sendikası, kıdem tazminatıyla ilgili ortak basın açıklaması yaptı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Türk İş Haberleri | Türk İş Haber - Haberler - Sayfa 4 - Türk İş haberleri, son dakika türk iş haber ve gelişmeleri burada. 15 Temmuz hain darbe girişimi 4'üncü yılında Sakarya'da anıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.9.2020 11:51:39. #1.15#
title