Türk İş Haberleri

Türk İş haber, Türk İş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türk İş - 29.7.2020
TAİK Başkanı Yalçındağ: "Türkiye fırsatları değerlendirmeli ABD pazarında daha çok yer almalı"
Türk iş dünyasının ABD'de yeterli düzeyde var olmadığını ABD'deki pazara yeterli atılımın yapılmadığından da yakınan Yalçındağ, "Türk firmalarının ABD pazarında yeterli adımları atmadığını görüyoruz.
Türk İş - 29.7.2020
DEİK/TAİK'ten "Kovid-19 sonrası Türkiye-ABD Ekonomik İlişkileri" konulu çalışma
Toplantıda konuşan DEİK Başkanı Nail Olpak, DEİK olarak standardın dışında, Türk iş dünyasına yol haritası çizecek araştırmalara, ülke ve bölge bazlı vizyoner ve stratejik raporlara imza attıklarını belirtti.
Türk İş - 29.7.2020
MÜSİAD Sidney Başkanı Gençtürk: "Çin'le sorun yaşayan Avustralya'nın dış ticaretteki alternatifi...
"Avustralya, Türk ihracatçılarının Asya'ya açılan kapısı olmalı" Avustralya ve Türkiye arasındaki tarihi dostluğun, ticari ilişkilerin daha ileri bir aşamaya taşınmasını gerektirdiğine inandıklarını ve ülkede yerleşik Türk iş adamları olarak bu konuda çabalarını sürdürdüklerini dile getiren Gençtürk, "Türkiye, nasıl Avustralyalı firmaların bölgeye açılan kapısı ise, Avustralya da öyle Türk ihracatçıların Asya'ya açılan kapısı olmalı.
Türk İş - 28.7.2020
DEİK "Türkiye ve Afrika'nın Dayanıklılığı" webinarı
"Afrika, Türk iş dünyasının yatırımları için gereken adımları atıyor" Afrika Diplomatik Misyonu Duayen Cibuti Cumhuriyeti Büyükelçisi Aden Houssein Abdillahi ise Afrika ekonomisini tüm kıtayı düşünecek geniş bir çerçevede değerlendirmek ve yeni trendlere göre aksiyon almak gerektiğini belirterek, şunları kaydetti: "Türkiye ve Afrika arasındaki ortaklığı geliştirmek için büyükelçilikler, iş dünyası STK'ları, sanayi ve ticaret odaları olarak birlikte pek çok ortak projeye imza atmalıyız.
Türk İş - 27.7.2020
Ticaret Bakanı Pekcan Özbekistanlı yetkililerle bir araya geldi Açıklaması
Geçen yıl Türkiye'nin OECD ve G20 ülkeleri arasında en hızlı büyüyen ülke olduğunu anımsatan Ruhsar Pekcan, şöyle konuştu: "Türkiye, salgın döneminde de diğer ülkelerden ekonomi alanında da ayrışarak büyümesini sürdürecektir. Salgın döneminde ticaretin durmaması için yeni yöntemler geliştirdik. Temassız ticaret uygulamasıyla ihracatımızı, dış ticaretimizi şoför değiştirerek, araç değiştirerek, Ro-Ro transferleriyle gerçekleştirdik. Sanal ticaret heyetleri ve sanal fuarlarla ciddi anlamda katılımcılar sağladık. Bu sanal ticaret heyetlerimizin ilkini de Özbekistan ile beraber gerçekleştirdik. Özbekistan ile şubat ayında Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Anlaşması'nı ve Karma Ekonomik Komisyonu protokolünü imzaladık, ayrıca 61 eylem planını da oluşturduk." Pekcan, 10 Haziran'da ticaret müşavirlerinin Özbekistan'daki fırsatları Türk iş adamlarına tanıttığını ifade ederek, "23 Haziran'da Türk-Özbekistan iş insanları heyetiyle tekrar bir araya geldik.
Türk İş - 27.7.2020
Türk-İş "açlık ve yoksulluk sınırı" araştırması sonuçlarını açıkladı Açıklaması
Türk-İş'in araştırmasına göre, temmuz ayında 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 2 bin 406 lira oldu.
Türk İş - 26.7.2020
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Özbekistan Başbakan Yardımcısı Umurzakov'ı konuk edecek
Oktay, Umurzakov'u yarın kahvaltıda ağırlayacak. Umurzakov, daha sonra beraberindeki heyetle Türk iş adamları ve bazı bakanlıklarla görüşmeler yapacak.
Türk İş - 26.7.2020
Haftanın tarihine bakış
Milli Savunma Üniversitesi, Fettullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından 31 Temmuz 2016'da kuruldu.
Türk İş - 24.7.2020
Güvenlik-İş Sendikası Kovid-19 sürecindeki çalışmalarından ötürü basın mensuplarına plaket verdi
Türk-İş'e bağlı Güvenlik-İş Sendikası, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecindeki çalışmalarından dolayı basın mensuplarına plaket takdim etti.
Türk İş - 23.7.2020
Türkiye-İspanya JETCO Anlaşması imzalandı
Pekcan, İspanya'da verilen teşvikleri de Türk iş insanlarına duyuracaklarını ifade etti.
Türk İş - 23.7.2020
Türk-İş Genel Başkanı Atalay'dan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı Açıklaması
Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, medya emekçilerinin yeni tip koronovirüs (Kovid-19) salgını süreci başta olmak üzere en zor koşullarda toplumun bilgi edinmesi için özveriyle çalıştığını vurguladı.
Türk İş - 22.7.2020
Kuveyt Türk'ten 1 milyar TL limitli yeni makine finansmanı kampanyası
Ticari müşterilerine cazip kar oranlarıyla finansman desteğinde bulunan Kuveyt Türk, 6 ayı ödemesiz olmak üzere toplamda 60 aya varan vade seçenekleriyle işletmelere 1 milyar TL makine finansmanı desteğinde bulunmayı hedefliyor.
Türk İş - 21.7.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu ülkenin en önemli kuruluşlarından bir tanesi MİT'tir.
Türk İş - 18.7.2020
ZONGULDAK EREĞLİ Dizide oyunculuk yapan Yunus, kurayla girdiği madende öldü
Dizide oyunculuk yapan Yunus, kurayla girdiği madende öldü(2)TOPRAĞA VERİLDİTürkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) ait maden ocağında meydana gelen göçükte yaşamını yitiren maden işçisi Yunus Oku'nun cenazesi, Ereğli Devlet Hastanesi'ndeki otopsinin ardından ailesine teslim edildi.
Türk İş - 17.7.2020
Zonguldak'ta maden ocağında iş kazasında bir işçi yaşamını yitirdi
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde maden ocağında meydana gelen iş kazasında bir işçi hayatını kaybetti.
Türk İş - 17.7.2020
Son dakika... Küba, ticareti kolaylaştırıcı tedbirlerin ardından Türk iş insanlarını bekliyor
Son dakika güncel haberi: Küba'nın Ankara Büyükelçisi Luis Alberto Amoros Nunez, ülkesinin dış ticareti rahatlatan bir dizi tedbir aldığını, ekonomik ilişkileri güçlendirmek istedikleri Türkiye'den daha fazla girişimci gelmesini istediklerini belirtti.
Türk İş - 16.7.2020
Malatya'da Türk-İş'e bağlı sendikalardan kıdem tazminatı açıklaması
Malatya'da Türk-İş'e bağlı bazı sendikalar, kıdem tazminatı düzenlemesine ilişkin ortak basın açıklaması yaptı.
Türk İş - 16.7.2020
15 Temmuz hain darbe girişimi 4'üncü yılında Sakarya'da anıldı
15 Temmuz hain darbe girişimi 4'üncü yılında Sakarya'da anıldı AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu o gece yaşadıklarını anlattı "Motosikletin üzerindeyken silahları bize doğrulttuklarını görmüştüm" "O gece ben hayatım boyunca gurur duyacağım şeyler yaşadım" MHP Grup Başkan Vekili...
Türk İş - 16.7.2020
Son dakika haber! 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Son dakika güncel haberine göre Sakarya'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla vatandaşlar Türk bayraklarıyla tek yürek oldu.
Türk İş - 15.7.2020
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Türkiye'nin Akra Büyükelçisi Özlem Ergün Ulueren, Nijerya'daki Türk kurumların temsilcileri, Türk iş insanları ve Türk vatandaşlarının katıldığı tören, 15 Temmuz şehitleri için saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Türk İş - 15.7.2020
Türk iş adamlarından Azerbaycan ordusuna destek
Azerbaycan'da faaliyet gösteren Türk iş dünyası kuruluşları, Ermenistan'ın saldırılarını kınadı, Azerbaycan ordusuna desteklerini ifade etti.
Türk İş - 15.7.2020
Yurt dışında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programları
Türkiye'nin Varşova Büyükelçiliğinde yapılan törene, Büyükelçi Tunç Üğdül'ün yanı sıra Polonya Dışişleri Bakanlığından yetkililer, Büyükelçilik mensupları, Polonya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği (TÜRKPOL), Polonya'da Yaşayan Türk iş adamları Derneği (POTIAD) yöneticileri, Türk ve Polonyalılar katıldı.
Türk İş - 15.7.2020
Türk-İş heyeti şehit kabrini ziyaret etti
Türkiye İşçi Sendikaları Konefedarasyonu (TÜRK-İŞ) Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar başkanlığındaki heyet, 15 Temmuz'da Akıncı Hava Üssünde şehit olan Ömer Takdemir'in mezarını ziyaret etti.
Türk İş - 15.7.2020
BTB Başkanı Özer Matlı'dan 15 Demokrasi ve Milli Birlik Günü değerlendirmesi Açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde milletin, birlik ve beraberliğinin geçilmez olduğunu tüm dünyaya gösterdiğini belirten Matlı, şunları kaydetti: "15 Temmuz gecesi Milletimiz, tarihinde olduğu gibi bir kez daha kahramanlık destanı yazmıştır. Gözünü kırpmadan tankların önüne yatan, göğsünü hainlerin mermilerine korkusuzca siper eden Türk milleti, tüm dünyaya 'gücünü sandıktan almayan bir idareyi asla kabul etmeyiz, halkın iradesi dışında bir seçeneğe de boyun eğmeyiz' mesajı göndermiştir. 15 Temmuz hain darbe girişimi Türkiye siyaseti için olduğu kadar, aynı zamanda ülke ekonomisi için de tarihi bir stres testi olmuş ve bugüne kadar dayanıklılığı birçok kez test edilen Türkiye ekonomisi, bu dönemde zorlu bir sınavdan geçmiştir. Ancak krizlerden her zaman güçlenerek çıkmayı başaran ülkemiz için 15 Temmuz kalkışmasının etkileri de sınırlı olmuştur. Türk iş dünyası olarak her zaman demokrasinin, milletimizin ve devletimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Türk İş Haberleri | Türk İş Haber - Haberler - Sayfa 3 - Türk İş haberleri, son dakika türk iş haber ve gelişmeleri burada. Türk iş adamı, 20 yıldır Avrupa'daki Türklerin gıda özlemini gideriyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.10.2020 17:20:10. #1.15#
title