Türk İş Haberleri

Türk İş haber, Türk İş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türk İş - 11.8.2020
Son dakika haberleri | Koop-İş Sendikasından AVM çalışanları için Kovid-19'a karşı ek tedbir talebi
Son dakika haberlerine göre Türk-İş Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alemdar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili, "AVM çalışanlarının fiziksel ve psikolojik sağlıklarını korumak için yeni tedbirler alınmalı, çalışma koşulları mümkün olduğunca rahatlatılmalı.
Türk İş - 10.8.2020
THKP-C'li teröristin adı Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde bir sokağa verildi
Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde belediye meclisinin aldığı kararla, 1972'de güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada öldürülen terör örgütü THKP-C üyesi Ulaş Bardakçı'nın ismi bir sokağa verildi.
Türk İş - 10.8.2020
Türk iş adamı, 20 yıldır Avrupa'daki Türklerin gıda özlemini gideriyor
İngiltere'nin Londra kentinde yaşayan ve toptan gıda sektöründe faaliyet gösteren Gima UK firmasının Yöneticisi Vehbi Keleş, "Türkiye'den getirdiğimiz çok ürün var. Kendi ülkemizin, kendi doğduğumuz topraklara hizmet ediyoruz.
Türk İş - 6.8.2020
Şemsi Denizer mezarı başında anıldı
Türk-İş Genel Sekreterliği ve Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanlığı görevini sürdürürken, 6 Ağustos 1999'da evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda öldürülen Şemsi Denizer anıldı.
Türk İş - 6.8.2020
Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Ceppar'dan Türkiye'ye minnettarız mesajı
"TÜRKLER İÇİN UKRAYNA'DA EMLAK YATIRIMI CAZİP" Türkiye ile Ukrayna arasında ekonomi ve yatırım alanlarındaki gerçek iş birliği potansiyelinin hayata geçirilmediğine inandığını belirten Ceppar, "Ukrayna 6 yıldır büyük çaplı yeniden yapılanma sürecinden geçiyor. Donbas bölgesinde savaş ve Kırım'ın işgali sürerken, bir yandan da ülkede onlarca önemli reform hayata geçiriliyor. Türk yatırımcıları için gayrimenkul piyasası cazip olabilir. Türk iş dünyasının emlak yatırımlarıyla yakından ilgilendiğini biliyorum.
Türk İş - 6.8.2020
DEİK, Türk-Lübnan ticari faaliyetlerinin geliştirilmesi için hazır
Yıl sonu hedefimiz 1 milyar dolar. Lübnan coğrafi olarak 'Orta Doğu'nun Paris'i konumunda. Tüm Orta Doğu coğrafyasının parlayan bir yıldızı, Ürdün'den Suriye'ye tüm ülkelere yakın konumda. Türkiye-Lübnan İş Konseyi olarak, 2002 yılından bu yana, Lübnan Uluslararası Ticaret Odası ile Türkiye-Lübnan arasındaki ticari faaliyetlerin geliştirilmesi yönünde karşılıklı iş birliği içerisindeyiz. Türkiye'de irili ufaklı iş geliştiren çok sayıda Lübnanlı vatandaş yaşıyor. Onların işlerini geliştirmeleri yönünde yol gösterici bir pozisyonda yer alıyoruz. Lübnan, içerisinde olduğu finansal krize rağmen gelişime açık ticari konumuyla Türk iş dünyası için çok önemli fırsatlar barındırıyor.
Türk İş - 31.7.2020
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, Türk-İş'in 68'inci kuruluş yıl dönümünü kutladı
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türk-İş'in 68'inci kuruluş yıl dönümünü kutladı.
Türk İş - 30.7.2020
Son dakika haberi... Afrika'da Türkiye'nin diplomasi ufku genişliyor
Modern dönem Türkiye-Nijer ilişkileri de Afrika'ya açılım ve ortaklık planları çerçevesinde son on yılda hız kazandı. Bu kapsamda Ocak 2012'de Türkiye'nin Niamey Büyükelçiliği, Aralık 2012'de ise Nijer'in Ankara Büyükelçiliği açıldı. İki ülke arasındaki ticaret hacmi 72 milyon dolar olmakla birlikte, bu veri sadece Türkiye'nin ihracatını ifade ediyor. Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Maarif Vakfı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) başta olmak üzere çeşitli Türk iş kuruluşlarının ve sivil inisiyatiflerin temsilciliklerinin bulunduğu Nijer'de 400'e yakın Türkiye vatandaşı yaşıyor.
Türk İş - 30.7.2020
Son dakika haberi | TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'ndan Kurban Bayramı mesajı Açıklaması
İnanıyoruz ki insanların en hayırlısı, insana faydalı olandır. Bu anlayışı şiar edinmiş bir toplumun mensupları olarak, ailemizden komşumuzdan başlayarak ülkemize, milletimize, sonrasında tüm insanlığa faydalı olabilecek işler üretebilirsek ne mutlu bize. Bu duygu ve düşüncelerle, Türk iş dünyası adına, milletimizin ve bütün İslam aleminin Kurban Bayramı'nı kutluyor, beraberlik içinde, sevgi dolu nice bayramlara ulaşmayı diliyorum.
Türk İş - 30.7.2020
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: "Kurban Bayramı'nı dayanışma ve kardeşliğimizi güçlendirerek yaşayalım"
Hisarcıklıoğlu mesajında şu cümlelere yer verdi: "Bayramlar sevgi, kardeşlik ve paylaşmanın ön plana çıktığı özel günlerdir. Sevinç günleridir. Bu sevinç de ancak bir ve beraber olarak hep birlikte hissedebildiğimiz, dayanışma içinde olabildiğimiz sürece anlam kazanmakta. İyiliklerin kötülüğü, barışın savaşı, doğrunun yanlışı, sevginin nefreti yeneceğine olan inancımız bizi güçlü kılmakta. İnanıyoruz ki; insanların en hayırlısı, insana faydalı olandır. Bu anlayışı şiar edinmiş bir toplumun mensupları olarak, ailemizden komşumuzdan başlayarak ülkemize, milletimize, sonrasında tüm insanlığa faydalı olabilecek işler üretebilirsek ne mutlu bize. Bu duygu ve düşüncelerle Türk iş dünyası adına milletimizin ve bütün İslam aleminin Kurban Bayramı'nı kutluyor; beraberlik içerisinde sevgi dolu nice bayramlara ulaşmayı diliyorum.
Türk İş - 29.7.2020
GMİS yönetimi, Karadon Kilimli İşletmesi'nde madencileri ziyaret etti
GMİS yönetimi, Karadon Kilimli İşletmesi'nde madencileri ziyaret etti Yeşil; "Kıdem Tazminatı konusunda kapıyı -açık bırakmayacağız" Genel Maden İşçileri Sendikası Yönetim Kurulu, Türkiye Taşkömürü Kurumu Karadon Müessesesi Kilimli İşletmesi'nde çalışan madencileri ziyaret ederek kıdem...
Türk İş - 29.7.2020
TAİK Başkanı Yalçındağ: "Türkiye fırsatları değerlendirmeli ABD pazarında daha çok yer almalı"
Türk iş dünyasının ABD'de yeterli düzeyde var olmadığını ABD'deki pazara yeterli atılımın yapılmadığından da yakınan Yalçındağ, "Türk firmalarının ABD pazarında yeterli adımları atmadığını görüyoruz.
Türk İş - 29.7.2020
DEİK/TAİK'ten "Kovid-19 sonrası Türkiye-ABD Ekonomik İlişkileri" konulu çalışma
Toplantıda konuşan DEİK Başkanı Nail Olpak, DEİK olarak standardın dışında, Türk iş dünyasına yol haritası çizecek araştırmalara, ülke ve bölge bazlı vizyoner ve stratejik raporlara imza attıklarını belirtti.
Türk İş - 29.7.2020
MÜSİAD Sidney Başkanı Gençtürk: "Çin'le sorun yaşayan Avustralya'nın dış ticaretteki alternatifi...
"Avustralya, Türk ihracatçılarının Asya'ya açılan kapısı olmalı" Avustralya ve Türkiye arasındaki tarihi dostluğun, ticari ilişkilerin daha ileri bir aşamaya taşınmasını gerektirdiğine inandıklarını ve ülkede yerleşik Türk iş adamları olarak bu konuda çabalarını sürdürdüklerini dile getiren Gençtürk, "Türkiye, nasıl Avustralyalı firmaların bölgeye açılan kapısı ise, Avustralya da öyle Türk ihracatçıların Asya'ya açılan kapısı olmalı.
Türk İş - 28.7.2020
DEİK "Türkiye ve Afrika'nın Dayanıklılığı" webinarı
"Afrika, Türk iş dünyasının yatırımları için gereken adımları atıyor" Afrika Diplomatik Misyonu Duayen Cibuti Cumhuriyeti Büyükelçisi Aden Houssein Abdillahi ise Afrika ekonomisini tüm kıtayı düşünecek geniş bir çerçevede değerlendirmek ve yeni trendlere göre aksiyon almak gerektiğini belirterek, şunları kaydetti: "Türkiye ve Afrika arasındaki ortaklığı geliştirmek için büyükelçilikler, iş dünyası STK'ları, sanayi ve ticaret odaları olarak birlikte pek çok ortak projeye imza atmalıyız.
Türk İş - 27.7.2020
Ticaret Bakanı Pekcan Özbekistanlı yetkililerle bir araya geldi Açıklaması
Geçen yıl Türkiye'nin OECD ve G20 ülkeleri arasında en hızlı büyüyen ülke olduğunu anımsatan Ruhsar Pekcan, şöyle konuştu: "Türkiye, salgın döneminde de diğer ülkelerden ekonomi alanında da ayrışarak büyümesini sürdürecektir. Salgın döneminde ticaretin durmaması için yeni yöntemler geliştirdik. Temassız ticaret uygulamasıyla ihracatımızı, dış ticaretimizi şoför değiştirerek, araç değiştirerek, Ro-Ro transferleriyle gerçekleştirdik. Sanal ticaret heyetleri ve sanal fuarlarla ciddi anlamda katılımcılar sağladık. Bu sanal ticaret heyetlerimizin ilkini de Özbekistan ile beraber gerçekleştirdik. Özbekistan ile şubat ayında Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Anlaşması'nı ve Karma Ekonomik Komisyonu protokolünü imzaladık, ayrıca 61 eylem planını da oluşturduk." Pekcan, 10 Haziran'da ticaret müşavirlerinin Özbekistan'daki fırsatları Türk iş adamlarına tanıttığını ifade ederek, "23 Haziran'da Türk-Özbekistan iş insanları heyetiyle tekrar bir araya geldik.
Türk İş - 27.7.2020
Türk-İş "açlık ve yoksulluk sınırı" araştırması sonuçlarını açıkladı Açıklaması
Türk-İş'in araştırmasına göre, temmuz ayında 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 2 bin 406 lira oldu.
Türk İş - 26.7.2020
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Özbekistan Başbakan Yardımcısı Umurzakov'ı konuk edecek
Oktay, Umurzakov'u yarın kahvaltıda ağırlayacak. Umurzakov, daha sonra beraberindeki heyetle Türk iş adamları ve bazı bakanlıklarla görüşmeler yapacak.
Türk İş - 26.7.2020
Haftanın tarihine bakış
Milli Savunma Üniversitesi, Fettullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından 31 Temmuz 2016'da kuruldu.
Türk İş - 24.7.2020
Güvenlik-İş Sendikası Kovid-19 sürecindeki çalışmalarından ötürü basın mensuplarına plaket verdi
Türk-İş'e bağlı Güvenlik-İş Sendikası, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecindeki çalışmalarından dolayı basın mensuplarına plaket takdim etti.
Türk İş - 23.7.2020
Türkiye-İspanya JETCO Anlaşması imzalandı
Pekcan, İspanya'da verilen teşvikleri de Türk iş insanlarına duyuracaklarını ifade etti.
Türk İş - 23.7.2020
Türk-İş Genel Başkanı Atalay'dan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı Açıklaması
Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, medya emekçilerinin yeni tip koronovirüs (Kovid-19) salgını süreci başta olmak üzere en zor koşullarda toplumun bilgi edinmesi için özveriyle çalıştığını vurguladı.
Türk İş - 22.7.2020
Kuveyt Türk'ten 1 milyar TL limitli yeni makine finansmanı kampanyası
Ticari müşterilerine cazip kar oranlarıyla finansman desteğinde bulunan Kuveyt Türk, 6 ayı ödemesiz olmak üzere toplamda 60 aya varan vade seçenekleriyle işletmelere 1 milyar TL makine finansmanı desteğinde bulunmayı hedefliyor.
Türk İş - 21.7.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu ülkenin en önemli kuruluşlarından bir tanesi MİT'tir.
Türk İş - 18.7.2020
ZONGULDAK EREĞLİ Dizide oyunculuk yapan Yunus, kurayla girdiği madende öldü
Dizide oyunculuk yapan Yunus, kurayla girdiği madende öldü(2)TOPRAĞA VERİLDİTürkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) ait maden ocağında meydana gelen göçükte yaşamını yitiren maden işçisi Yunus Oku'nun cenazesi, Ereğli Devlet Hastanesi'ndeki otopsinin ardından ailesine teslim edildi.
Türk İş - 17.7.2020
Zonguldak'ta maden ocağında iş kazasında bir işçi yaşamını yitirdi
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde maden ocağında meydana gelen iş kazasında bir işçi hayatını kaybetti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Türk İş Haberleri | Türk İş Haber - Haberler - Sayfa 2 - Türk İş haberleri, son dakika türk iş haber ve gelişmeleri burada. İZBETON'da toplu sözleşme sevinci.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.9.2020 06:18:25. #1.15#
title