"Türk-İş, Hiçbir Partinin Arka Bahçesi Olamaz"

"Türk-İş, Hiçbir Partinin Arka Bahçesi Olamaz"

Türk- İş Genel Eğitim Sekreteri Ramazan Ağar, bazı çevrelerin 'Türk-İş, AK Parti'nin arka bahçesi' dediğini belirterek, "Asla.

Türk- İş Genel Eğitim Sekreteri Ramazan Ağar, bazı çevrelerin 'Türk-İş, AK Parti'nin arka bahçesi' dediğini belirterek, "Asla. Türk-İş hiçbir siyasi iktidarın arka bahçesi olamaz. Bugüne kadar olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır" dedi.

Adana'da, Türk-İş 4'üncü Bölge Temsilciliği'nde Türk-İş'e bağlı sendikaların başkan ve üyeleriyle bir araya gelen Ramazan Ağar, kendisinin aynı zamanda uzun yıllar Adana'da Yol- İş Sendikası Şube Başkanı olarak görev yaptığını anlattı. Sendikacı olarak uzun yıllar mücadele ettiğini belirten Ağar, "Yol-İş Sendikası Genel Başkanlığı'nın yanı sıra Türk-İş'te yeni bir görev aldım. Bu süreçte desteğinizi bekliyorum" diye konuştu.

'GEREKİRSE EYLEM DE YAPAR'

Kamuoyunda 'Türk-İş'in yöneticileri mücadele etmiyor, pasif' ve 'Türk-İş, AK Parti'nin

arka bahçesi' diyenlerin bulunduğunu aktaran Ağar, şöyle konuştu:

"Sokağa çıkıp bağırmaktansa icraat yapmak daha iyidir. En iyi sendikacı sonuç alan, meseleyi çözen sendikacıdır. Türk-İş, aslında çok meseleleri çözüyor. Mustafa Kumlu ve yönetimi çok mesele çözmüştür. Ama kamuoyuna yansımamıştır. Eksiğimiz bu. Elbette ki sokağa çıkmak, bağırmak, tepki koymak gerekiyorsa, onu da yapmak durumundayız. Herkes konuşuyor. Türk-İş bazı çevreler tarafından 'AK Parti'nin arka bahçesi' olarak gösterilmek isteniyor. Asla. Türk-İş hiçbir siyasi iktidarın arka bahçesi olamaz. Bugüne kadar olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır. Bunu söyleyenler ise bırakın başka partilerin arka bahçesi olmayı, tam ortasındalar. Milletvekili oluyorlar, görev alıyorlar, ama onlara kimse bir şey demiyor. Türk- İş meseleleri diyalogla çözmeye çalışır. Ama eylem yapmak gerekiyorsa da yapar." - Adana