Türk -İş 3 Koldan Yürüyüşü Tek Kola İndirdi

Türk -İş 3 Koldan Yürüyüşü Tek Kola İndirdi

Türk -İş Genel Sekreteri Mustafa Türkel, İstanbul'da 1 Mayıs Kutlamalarını Taksim'de Gerçekleştirmek İstediklerini Yineleyerek, 'Şişli'de Toplanıp, 3 Örgüt Olarak Hiçbir Bayrak ve Flama Açmadan, Sadece 1 Mayıs Flamaları Açarak, Tek Slogan ve Tek Bayrak Yürüyüşümüzü Yapmak İstiyoruz. Artık Bundan Vazgeçmeyiz' Dedi.

Türk -İş 3 Koldan Yürüyüşü Tek Kola İndirdi

Türk-İş Genel Sekreteri Mustafa Türkel, İstanbul'da 1 Mayıs kutlamalarını Taksim'de gerçekleştirmek istediklerini yineleyerek, ' 'Şişli'de toplanıp, 3 örgüt olarak hiçbir bayrak ve flama açmadan, sadece 1 Mayıs flamaları açarak, tek slogan ve tek bayrak yürüyüşümüzü yapmak istiyoruz. Artık bundan vazgeçmeyiz'' dedi.

Türkel, DİSK Genel Sekreteri Tayfun Görgün ve KESK Genel Sekreteri Abdurrahman Daşdemir ile Türk-İş 1. Bölge Temsilciliğinde basın toplantısı düzenleyerek, İstanbul'da yarın gerçekleştirilecek 1 Mayıs kutlamaları hakkındaki son değerlendirmelerini açıkladı.

Mustafa Türkel, bu sabah düzenledikleri basın toplantısında, Taksim'e 3 koldan 3 örgüt olarak yürüyüş yapacaklarını ifade ettiklerini anımsatarak, ''ancak yaşanan birkaç saat içinde Taksim'de alınan önemlerle adeta bir açık hapishane yaratıldığını'' savundu.

Türkel, ''Biz, 3 koldan yürüyüş kararımızı gözden geçirmek suretiyle tek kola indiriyoruz. Şişli'de toplanıp, 3 örgüt olarak hiçbir bayrak ve flama açmadan, sadece 1 Mayıs flamaları açarak, tek slogan ve tek bayrak yürüyüşümüzü yapmak istiyoruz. Artık bundan vazgeçmeyiz'' dedi.

Kaynak: AA