Türk Firmasının Mini Futbol Turnuvası Çekişmeli Geçti

Türk Firmasının Mini Futbol Turnuvası Çekişmeli Geçti

12.04.2010 07:46 | Son Güncelleme: 12.04.2010 07:46
Türk Firmasının Mini Futbol Turnuvası Çekişmeli Geçti

Özbekistan'da Faaliyet Gösteren Bir Türk Firması Tarafından Sağlıkçılara Yönelik Düzenlenen Mini Futbol Turnuvasının Finali Büyük Çekişmeye Sahne Oldu. Özbek Saglıkçılar Turnuva Süresince Kıyasıya Br Mücadele Verdi.

Özbekistan'da faaliyet gösteren bir Türk firması tarafından sağlıkçılara yönelik düzenlenen mini futbol turnuvasının finali büyük çekişmeye sahne oldu. Özbek saglıkçılar turnuva süresince kıyasıya br mücadele verdi.

Nobel Türk Firması ve Özbekistan Futbol Federasyonu (ÖFF) işbirliğiyle düzenlenen 'Nobel CUP 2010' mini futbol turnuvası, çekişmeli final maçıyla sona erdi. Turnuvaya Taşkent'te faaliyet gösteren hastane ve poliklinik gibi değişik sağlık birimlerinden 25 takım katıldı.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen turnuvanın finalinde Özbekistan Milli Cerhari Merkezi ve Taşkent Sağlık Akademisi doktorları karşı kaşıya geldi. Normal süresi 1-1 biten maçın skorunu penaltılar belirledi.

Hakemin beşer dakikalık ek süresinde de takımlar birbirine karşı üstünlük sağlayamayınca neticeyi penaltılar belirledi. Penaltı atışları sonunda rakibine karşı 3-2'lik üstünlük sağlayan Milli Cerhari Merkezi, Nobel Cup 2010 Turnuvası'nın sahibi oldu.

Final maçı sonrasında turnuvada ilk üçe giren takımlara madalyaları ve kupaları Nobel Türk Firması Müdürü Mustafa Coşkunsu tarafından takdim etti.

Bu arada turnuvanın en başarılı kalecisi, en centilmen oyuncusu, gol kralı ve en iyi savunma oyuncusu gibi alanlarda başarılı olanlara da hediyeler verildi.

Kupa merasimi sonrasında CİHAN'a konuşan turnuva birincisi Milli Cerhari Merkezi takımı kaptanı Ferhat Umarov, "Öncelikle böyle bir turnuva organize etiklerinden dolayı organizatörlere teşekkürlerimi bildirmek istiyorum. Bu tür etkinliklerin ülkemizde özellikle mini futbolun gelişmesine önemli katkı sağladığına inanıyorum." dedi.

Turnuva organizatörü ve sponsoru Türk fiması müdürü Coşkunsu ise "Bu sene 25 takımın katıldığı turnuvamız artık geleneksel hale geldi. Daha çok takımın katılmak istediği bir turnuva oldu. Her senenin Nisan ayında bu turnuva yapılarak devam edecektir." diye konuştu.

Coşkunsu turnuvanın yakın yıllarda Özbekistan çapına yayılmasını ümit etiklerini sözlerine ekledi.

(CİHAN)

Türk Firmasının Mini Futbol Turnuvası Çekişmeli Geçti
Türk Firmasının Mini Futbol Turnuvası Çekişmeli Geçti

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title