Türk Filmleri Santiago'da Gösterime Giriyor - Haberler
Haberi Paylaş

Türk Filmleri Santiago'da Gösterime Giriyor

CHA - Haberler | Kültür Sanat
Türk Filmleri Santiago'da Gösterime Giriyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Televizyon Film Yapımcıları Birliği önderliğinde gerçekleşen 'Semana del cine turco en Santiago' film festivali Şili'nin Santiago şehrinde başladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Televizyon Film Yapımcıları Birliği (TESİYAP)'ın önderliğinde gerçekleşen 'Semana del cine turco en Santiago' film festivali Şili'nin Santiago şehrinde başladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TESİYAP'ın ortak çalışmaları ile Türkiye'den efsane sinema yönetmenlerinin filmleri Şili'nin Santiago şehrinde gösterime girdi. Festival henüz 2. gününde olmasına rağmen Türk sinemasına ilginin büyük olduğunu belirtildi.

Türkiye'den Semih Kaplanoğlu, Nuri Bilge Ceylan, Zeki Demirkubuz, Derviş Zaim ve birçok ünlü yönetmenin filmleri Santiago'lu izleyiciler tarafından izlenmeye başlandı. Festivale katılan filmler arasında, Semih Kaplanoğlu'nun 'Bal', Nuri Bilge Ceylan'ın 'Uzak', Zeki Demirkubuz'un 'Kader', Pelin Esmer'in '11'e 10 kala', Derviş Zaim'in 'Cenneti Beklerken' isimli filmleri ve daha birçok Türk filmi yer alıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın destekleriyle tasarımcı Hamza Aytaç tarafından tasarlanmış özel bir kitap da festivale gelen sinema sevenlere hediye ediliyor. Kitapda Türk yönetmenlerin ve filmlerinin hikayeleri İspanyolca ve Türkçe olarak anlatılıyor. Festivalin 15 Ekim 2012'ye kadar devam edeceği belirtildi.

Türk Filmleri Santiago'da Gösterime Giriyor

CHA - Son Dakika Haberleri
500