Türk Eğitim-Sen'den Yetimlere Destek
Haberler » Güncel » Türk Eğitim-Sen'den Yetimlere Destek - Haber

Türk Eğitim-Sen'den Yetimlere Destek

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı'nın Yetim Destekleme Projesi'ne, Türk Eğitim-Sen de destek verdi.

Türk Eğitim-Sen'den Yetimlere Destek

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) 'nın Yetim Destekleme Projesi'ne, Türk Eğitim-Sen de destek verdi.


Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, İHH İnsani Yardım Vakfı'nın, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Eğitim Bir Sen ortaklığında 2013-2014 eğitim-öğretim döneminde başlattığı "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var-İyilikte Yarışan Sınıflar" projesi devam ediyor.


İHH İnsani Yardım Vakfı Yetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve beraberindeki heyet, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı 'u ziyaret ederek projenin son durumu hakkında bilgi verdi.


Yılmaz, projenin başladığı tarihten bu yana tüm illerdeki okullarda uygulandığını, öğrencilerin zihin dünyasında paylaşma, kardeşlik ve farkındalık gibi değerlerin uygulamalı bir şekilde ortaya çıktığına şahit olduklarını belirtti.


Projenin köy okullarında dahi uygulandığını görmekten mutluluk duyduklarını ifade eden Yılmaz, bu gelişmelerin Türkiye'nin geleceği adına ümit verici olduğunu, proje ile 52 ülkede yetimlerin desteklendiğini kaydetti.


Yılmaz, projenin Değerler Eğitimi kapsamında bu yıl 8 bin 89 okul tarafından desteklendiğini ve bu sayede 20 bin 94 yetime sahip çıkılabildiği bildirdi.


Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk da projenin her zaman yanında olduğunu dile getirerek, "Türk Eğitim-Sen üyesi olan öğretmenlerimiz de projeye bulundukları okullarda gönülden destek veriyor. Hiç kimsenin yetim çocuklara yapılacak bir desteğin önüne geçmesini istemeyiz ve buna müsaade etmeyiz." ifadelerini kullandı.


Projeye yurt dışındaki okullardan da destek geldiği belirtildi.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler