Türk Eğitim- Sen'den Öğretmene Şiddet Olaylarına Kınama

Türk Eğitim- Sen'den Öğretmene Şiddet Olaylarına Kınama

Türk Eğitim-Sen Kırşehir Şubesi, İzmir’in Ödemiş İlçesinde yaşanan ve okul müdürünün ölümü ile son uçlanan şiddet olaylarını kınadı.

Türk Eğitim- Sen'den Öğretmene Şiddet Olaylarına Kınama

Türk Eğitim-Sen Kırşehir Şubesi, İzmir'in Ödemiş İlçesinde yaşanan ve okul müdürünün ölümü ile son uçlanan şiddet olaylarını kınadı.

Türk Eğitim-Sen'den yapılan açıklamada, öğretmene ve kamu çalışanlarına yönelik şiddet hadiseleri üzerine ciddi idari ve hukuki tedbirler ivedilikle alınması gerektiği söylenildi.

Türk- Eğitim Sen'den şiddet olaylarına karşı yapılan açıklama şöyle:

"Şiddet vakaları konusunda önleyici ve caydırıcı tedbirleri hayata geçirecek mevzuat düzenlemeleri zaman kaybedilmeksizin hayata geçirilmelidir.

Psikolojik danışmanlık hizmetlerinin etkin hale getirilmesi, disiplin yönetmeliklerinin yetersizliklerinin giderilmesi, okullarda güvenlik önlemlerinin alınması gibi düzenlemelerin yanı sıra hepsinden öncelikli olarak öğretmenlerin itibarının artırılmasına yönelik tedbirlerin alınması kaçınılmazdır.

Öğretmene verilen değer hususunda öğrenci ve ailelerin bilinçlendirilmesi, öğretmene şiddet vakalarının önünün alınması anlamında gözden kaçırılmaması gereken hususların başında gelmelidir" - KIRŞEHİR

Kaynak: İHA