Türk Dünyası Bahar Şöleni Galası
Haberler » Yerel » Türk Dünyası Bahar Şöleni Galası - Haberler

Türk Dünyası Bahar Şöleni Galası

Türk Dünyası Bahar Şöleni Galası, Kadir Has Kongre Merkezi ve Spor Salonu'nda Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Erciyes Üniversitesi ve TÜRKSOY'un organizesinde yapıldı.

Türk Dünyası Bahar Şöleni Galası

Türk Dünyası Bahar Şöleni Galası, Kadir Has Kongre Merkezi ve Salonu'nda Büyükşehir Belediyesi, ve TÜRKSOY'un organizesinde yapıldı.

Seyircilerin ücretsiz izlediği etkinlik kapsamında , Özbekistan, Türkiye, , Altay, Moldova, Hakas, Tataristan, Kırım ve Dağıstan gibi ülkelerin Kültür Bakanlıkları'nca seçilmiş olan sanatçı ve oyun grupları, Kayserili sanatseverlere keyifli anlar yaşattı.

Etkinlik kapsamında, Kazakistan'ın Akku oyun grubu Kuğu gösterisini sunarken, Kırımlı sanatçı da "Kızılcık" şarkısını söyledi.

Türkmenistan Halk Oyun Grubu "Kalıcılık", Dağıstan'dan gelen oyun grubu ise, "Yiğitler Dansı" adlı oyunu sergiledi.

Türk Dünyası Bahar Şöleni Galası'nı Boydak Holding Yönetimi Kurulu Başkanı Hacı Boydak, Dünya Uygur Kongresi Genel Başkanı Yardımcısı ve Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Seyit Tümtürk-ün yanı sıra, Erciyes Üniversitesi'nde eğitim gören Orta Asyalı öğrenciler de izledi.

Kayserili sanatseverlerin ilgi gösterdiği şöleni izlemeye gelen, Mustafa Germirli Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde eğitim gören Demokratik Kongolu Yakup ve Sait kardeşler, geçen seneki galaya da geldiklerini ifade ederek, organizasyonun çok iyi olduğunu söyledi.

- KAYSERİ

Kaynak: AA

Manşet

Haberler