Türk Büro-sen'den Sivil Savunma Genel Müdürü Özdemir'e Tepki

Türk Büro-sen'den Sivil Savunma Genel Müdürü Özdemir'e Tepki

Türkiye Kamu-sen'e Bağlı Türk Büro-sen Mersin Şube Başkanı Nuri Kaya, 7 Mart'ta Ankara Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birliği Önünde Yaptıkları Eylemde, Sivil Savunma Genel Müdürü Atilla Özdemir'in Arama ve Kurtarma Personelini Vatana İhanetle Suçladığını İleri Sürerek, Bu Hakaretin Türkiye Kamu-sen'e Yapıldığını ve Vatan Sevgisini Ölçmenin Kimsenin Haddi Olmadığını Söyledi.

Türk Büro-sen'den Sivil Savunma Genel Müdürü Özdemir'e Tepki
15.03.2007 18:29 | Son Güncelleme: 15.03.2007 18:29

Türkiye Kamu-Sen'e bağlı Türk Büro-Sen Mersin Şube Başkanı Nuri Kaya, 7 Mart'ta Ankara Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birliği önünde yaptıkları eylemde, Sivil Savunma Genel Müdürü Atilla Özdemir'in arama ve kurtarma personelini vatana ihanetle suçladığını ileri sürerek, bu hakaretin Türkiye Kamu-Sen'e yapıldığını ve vatan sevgisini ölçmenin kimsenin haddi olmadığını söyledi.

Türk Büro-Sen üyeleriyle birlikte Mersin Valiliği önünde basın açıklaması yapan Kaya, Sivil Savunma Genel Müdürü Atilla Özdemir'i verdiği demeçten dolayı eleştirdi. İçişleri Bakanlığı personelinin özlük ve sosyal haklarının iyileştirilmesi amacıyla çoğunluğunu Ankara Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birliği personelinin oluşturduğu grupla 7 Mart'ta Ankara'da eylem yaptıklarını hatırlatan Kaya, Sivil Savunma Genel Müdürü Atilla Özdemir'in bu eylemden rahatsız olarak arama ve kurtarma personelini "Vatana ihanet etmekle" suçladığını iddia etti.

Özdemir'in "Vatan ve ihanet" anlayışının Türkiye Kamu-Sen ve üyelerinin anlayışından farklı olduğunu ifade eden Kaya, "Türkiye Kamu-Sen ve üyelerinin vatan sevgisini ölçmek Sivil Savunma Genel Müdürü Atilla Özdemir dahil, kimsenin haddi değildir. 'Bizim ilkemiz, önce ülkemiz' sloganıyla 1992 yılında harekete geçen Türkiye Kamu-Sen ve üyelerinin vermiş oldukları 15 yıllık demokratik mücadele süreci içerisinde, milli ve manevi konulardaki hassasiyeti çok güçlüdür" dedi.

Özdemir'in yapmış olduğu suçlamanın sadece arama ve kurtarma personeline değil, Türkiye Kamu-Sen ve üyelerine yapılmış olduğunun altını çizen Kaya, Özdemir'in kendi personeline tutanak tuttuğunu ve 56 arama ve kurtarma teknisyenine imza attırdığını kaydetti.

Kaya, hakaretlerinden ötürü Sivil Savunma Genel Müdürü Özdemir'in özür dilemesini beklediklerini de sözlerine ekledi.

(ÖT-MT-ÖZ-ÖZ-Y)

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Türk Büro-sen'den Sivil Savunma Genel Müdürü Özdemir'e Tepki - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 19.9.2020 10:23:47. #1.15#
title