Türk Bayraklı Ev ve İşyerlerine Saldırı

Türk Bayraklı Ev ve İşyerlerine Saldırı

İkitelli'de Bölücü Terör Örgütü Yandaşı Bir Grup, Türk Bayrağı Asılı Olan Ev, İşyeri ve Bazı Araçlara Saldırdı.

Türk Bayraklı Ev ve İşyerlerine Saldırı

İkitelli'de bölücü terör örgütü yandaşı bir grup, Türk bayrağı asılı olan ev, işyeri ve bazı araçlara saldırdı.

Olay, İkitelli'nin Mehmet Akif ve Atatürk mahallelerinde saat 18.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sayıları yaklaşık 50-60'ı bulan bir grup, önce mahallede yasadışı sloganlar attı. Grup, ardından Türk bayrağı asılı ev, işyeri ve bazı araçlara taş, sopa ve baltalarla saldırıda bulundu. Saldırılarda bazı ev ve işyerlerinin camları kırıldı, otomobillerde de maddi hasar meydana geldi. Bölücü terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'a af isteyen grup, daha sonra ara sokaklara kaçarak izlerini

kaybettirdi. Kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilen olayın ardından bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Mahalleye çevik kuvvet ekipleri de takviye olarak gönderildi. Saldırıya maruz kalan bir markette tüm yaşananlar, saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

Eylemin ardından olaya tepki gösteren vatandaşlar sokaklara döküldü. Yaklaşık 100 kişi, gerçekleştirilen eylemi protesto etmek amacıyla yürüyüş yapmak istedi. Ancak polis ekiperi, güvenlik gerekçesiyle buna izin vermedi. Arbede çıkmaması için kısa bir mesafede yürüyüş yapmalarına izin verilen grup, slogan attıktan sonra İstiklal Marşı'nı okudu. Grup, okunan marşın ardından sessizce ayrıldı.

Emniyet güçleri, olası provokasyon olaylarına karşı bölgedeki bekleyişini sürdürüyor.

(AS-OK-Y)

Kaynak: İHA