Türk Atı Pan River 7. Oldu

Türk Atı Pan River 7. Oldu

Dubai'de Yapılan 5 Milyon Dolar Ödüllü At Yarışında, Türk Atı Pan River Yedinci Oldu. Yarışı Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker de İzledi.

Türk Atı Pan River 7. Oldu

Dubai'de yapılan 5 milyon dolar ödüllü at yarışında, Türk atı Pan River yedinci oldu. Yarışı Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker de izledi.

Dubai'de 17 ayda yapılan dünyanın en büyük hipodromu olan Meydan'ın açılış günü için düzenlenen 5 milyon dolarlık ödüllü at yarışında, Nevzat Solok'un sahibi olduğu ve Selim Kaya'nın jokeyliğini yaptığı Pan River isimli at, 2400 metrelik yarışı yedinci olarak bitirdi.

Bakan Eker, bine yakın Türk işçisinin de yapımında çalıştığı ve Türk şirketi Mirhan Holding tarafından 6 bin işçiyle inşa edilen dünyanın en büyük hipodromu olan Meydan'ın büyük bir eser olduğunu belirterek, şunları söyledi:

''Uluslararası böyle bir yarışta Türk atının yarışması çok önemli. İki güzellik bizim için bir arada" dedi.

Dubai'de yaklaşık 2 milyon dolara mal olan at yarışları büyük ilgi gördü. Yarışlar için düzenlenen özel açılış törenine on binlerce kişi katıldı. Törene kişi başı 200 dolar ödeyerek gelen Dubai'de yaşayan yüksek gelir sahibi yabancılar, hipodromu balo yerine çevirdi. Giydikleri özel kıyafetleri ve başlarındaki özel şapkalarıyla izleyiciler de en az yarış atları kadar ilgi gördü.

Meydan hipodromunda havai fişek gösterisi de yapıldı. Geleneksel giysili yüzlerce kişi gösteriler sundu. Çin'de olimpiyatlardaki havai fişek gösterisini düzenleyen ekip tarafından yapılan gösteri hayranlıkla izlendi.

Kaynak: AA