Türk Alman ticareti vizeyi aşmakta zorlanıyor

Türkiye ile Alman işadamlarının daha rahat ve uzun süreli ticari ilişkiler kurabilmeleri için vize problemini çözmek istediklerini belirten Türk–Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) Başkanı Leopretchting Türk Hükümeti'nin bu konuda daha fazla çaba göstermesi gerektiğini söyledi.

Türk Alman ticareti vizeyi aşmakta zorlanıyor

Türkiye ile Alman işadamlarının daha rahat ve uzun süreli ticari ilişkiler kurabilmeleri için vize problemini çözmek istediklerini belirten Türk–Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) Başkanı Leopretchting Türk Hükümeti'nin bu konuda daha fazla çaba göstermesi gerektiğini söyledi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da Türkiye ile Almanya arasındaki fırsatların yeterince değerlendirilemediğini kaydetti.

TATSO üyesi 92 oda ve borsanın temsilcileri, Egeli sanayicilerle Ege Bölgesi Sanayi Odası'nda (EBSO) biraraya geldi. Toplantıya TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, TATSO Başkanı Dr. Rainhardt Freiherr Von Leoprechting ve EBSO Başkanı Tamer Taşkın da katıldı. Dr. Leoprechting,, yaptığı konuşmada Türkiye ile Almanya arasında vize sorunu yaşandığına dikkat çekerek, bu sıkıntının aşılması için çaba gösterdiklerini ifade etti.

Kaynak: CHA