Turizmciler Üzülmez'i Ziyaret Etti

Turizmciler Üzülmez'i Ziyaret Etti

10.04.2015 17:22 | Son Güncelleme: 10.04.2015 17:22
Turizmciler Üzülmez'i Ziyaret Etti

Geçtiğimiz ay genel kurulunu yapan Kartepe Turizm Derneği yeni yönetimi, Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez'i makamında ziyaret etti.

Yeni yönetim kuruluna başarılar dileyen Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, bölge turizminin geliştirilmesi konusunda etkin görev yapan STK'larla ortak çalışmalar içinde bulunacaklarını ifade etti.

Kartepe Turizm Derneği yeni yönetimini konuk eden Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Dernek Başkanı Kamil Öçbe ve yönetim kurulu üyeleri Muharrem Bucan, Musa Kazım Ejderoğlu, Zeki Dede, Şamil Aslanger ve Hüseyin Cahit Çağlın'a yeni görevlerinde başarı diledi.

Dernek Başkanı Kamil Öçbe, bu dönem vizyonunu turizm olarak ortaya koyan bir Kartepe Belediye Başkanı ve yönetimine sahip olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Dernek olarak turizmin geliştirilmesi adına Başkan Üzülmez'in yanında olduklarını belirten Öçbe, bölge turizminin geliştirilmesi adına turizm işletmecilerinin etkin görev almaya hazır olduğunu açıkladı.

"Şimdi Kartepe Zamanı" sloganıyla çıktıkları hizmet yolunda turizmin gelişmesi için her türlü projeye açık olduğunu ve bu konuda yatırımcıları beklediklerini ifade eden Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, ilçede en alt kesimden en üst kesime kadar herkesin vizyonunu ve yüzünü turizme döndürmesi gerektiğini ifade etti. Kartepe'nin turizm ile anılması için gereken bu mücadelede Kartepe Turizm Derneği'nin önemli bir yeri olduğuna vurgu yapan Başkan Üzülmez birlikte çok işler yapabileceklerini dile getirdi.

Kartepe'ye gelen turistler arasında çoğunluğu Arapların oluşturduğunu kaydeden Başkan Üzülmez, "Bölgedeki Arap turist sayısını göz ardı edilemeyecek düzeyde. Biz de bu ülke insanlarına ilçemizi tanıtmak adına konsolosluk ve ticari ateşelik düzeyinde irtibat halindeyiz. Arap basınını ilçemize davet ederek tanıtımımızı yaptırdık. Katıldığımız fuar ve organizasyonlarla bu ülkedeki turizm profesyonellerinin dikkatini çekiyoruz" dedi.

Kartepe'nin turizm potansiyelini bilen işletme sahiplerinin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirten Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, "Bilinçli ve nitelikli turizm konusunda Kartepemizin haklı olduğu pozisyona süratle gelebilmesi için gereken duruşu sergilemek, gelecek nesillere daha yeşil ve daha temiz bir çevre bırakma adına sivil toplum kuruluşlarımızla ortak hareket etmeye hazırız" dedi.

Kartepe'de turizm alanında yapılacak çalışmalar hakkında görüş alış verişinde de bulunan dernek yöneticileri ve başkan içilen çaylar eşliğinde sohbet etti.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title