Turizm Haberleri

Turizm haber, Turizm son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Turizm - 13.10.2020
Trakya Sağlık Turizmini Geliştirme Derneği kuruldu
Sağlık turizmi konusunda kamunun sağladığı desteklerden yararlanmak isteyen Trakya hastaneleri Trakya Sağlık Turizmini Geliştirme Derneğini kurdu.
Turizm - 12.10.2020
Son dakika haberi! Van Gölü'nün Tatvan sahilinde 4 iskele yapılacak
Çalışmaları inceleyen Geylani, kente değer katacak ve turizmi canlandıracak projeleri hayata geçirmeye çalıştıklarını söyledi.
Turizm - 12.10.2020
Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Muşlularla buluşacak
Kültür ve Turizm Bakanlığınca hayata geçirilen proje kapsamında Çanakkale'den yola çıkan Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi 14 Ekim'de Muş'ta açılacak.
Turizm - 12.10.2020
Kırşehir'de organik tarım gönüllüsü yabancı turistler ceviz topladı
Ekolojik Çiftliklerde Tarım Turizmi ve Gönüllü Bilgi, Tecrübe Takası Projesi (TATUTA) çerçevesinde, Pasquier 1 hafta, Dvorovyi ise 28 gün çiftlikte kalarak ceviz topladı.
Turizm - 12.10.2020
İl Hıfzıssıhha Kurulundan güvenli turizm kararları
Bursa Valiliği, İl Hıfzıssıhha Kurulunun turizmle alakalı yeni kararlarını açıkladı.
Turizm - 12.10.2020
Son dakika: ANALİZ – Maraş'ın yeniden açılması kararı ve stratejik kazanımlar
Öte yandan Maraş'ın yeniden açılması KKTC ekonomisi için de büyük bir öneme sahiptir. Zira 45 yıl öncesine kadar "Akdeniz'in Las Vegas'ı" olarak bilinen bölge, yerleşime kapatılmadan önce bir kısmına yabancı yatırımcıların da ortak olduğu çeşitli özelliklerde yaklaşık 100 otele, 3 bin küçük ve büyük ölçekli işyerine, 150 eğlence, sanat ve spor merkezine ev sahipliği yapmaktaydı. Fakat geçen sürede sadece bu gayrimenkullerin atıl kalması bile hem KKTC hem de bölge ekonomisi üzerinde ciddi manada olumsuz etki meydana getirmiştir. Haliyle Maraş'ın yeniden açılarak sadece bölgedeki atıl gayrimenkullerin işlevsel hale getirilmesi durumunda bile ülke turizmi hareketlenecek ve bu da doğal olarak KKTC ekonomisine gözle görülür katkı sağlayacaktır.
Turizm - 12.10.2020
"Halikarnas Balıkçısı: Cevat Şakir Kabaağaçlı"
Eserlerinin konusunu tabiat, deniz, balıkçılar, balıklar ve kuşlar oluşturdu" Cevat Şakir Kabaağaçlı, 1928'e kadar daha çok karikatür, kapak resimleri ve desenler yaparken, bu tarihten sonra giderek ressamlıktan uzaklaştı ve kendisini tamamen yazarlığa verdi. Bodrum ve çevresindeki hayat, tabiat, deniz, denizciler, sünger avcıları, balıkçılar, balıklar, kuşlar roman ve hikayelerinin konusunu oluşturdu. Bodrum'a sürgün edildiği 1926'dan sonra yazdığı deniz hikayeleriyle tanınan Halikarnas Balıkçısı'na, Kültür ve Turizm Bakanlığınca 1971 yılında "Devlet Kültür Armağanı" verildi.
Turizm - 12.10.2020
Mansur Yavaş, Ankara'nın başkent oluşunun 97. yıl dönümünü kutladı Açıklaması
Başkentin tarihine dikkati çeken Yavaş, şu değerlendirmede bulundu: "Ankara, kökleri yüzyıllara dayanan bir medeniyet merkezi olma vasfını milli mücadelemizde düşman ordularına geçit verilmeyen son kale olmasıyla taçlandırmış, bu duruşu ve tarihsel tutumu sonucunda Cumhuriyet'imizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün öncülüğünde başkent ilan edilmesiyle hak ettiği konuma erişmiştir. Ankara sıradan bir başkent değildir, bir milletin tüm dünyaya bağımsızlık ve hürriyet sevdasını gösteren en önemli merkezlerin başında gelmektedir." Yavaş, Ankara'nın, kısıtlı imkanlarla imkansızlıkları başarmanın en somut belgesi olduğunu belirterek, "Bizler de bu bilinçle Ankara'nın sanayisinin, turizminin, kırsal kalkınmasının, sanatının ve kültürünün gelişmesi ve yeni nesillere aktarılması için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz.
Turizm - 12.10.2020
Google, Oğuz Atay'ın doğum gününü kutladı
Google, yazar Oğuz Atay'ın 86. doğum gününü özel logo ile kutluyor.
Turizm - 11.10.2020
Son dakika haberleri: Bartın?ın doğa harikası, 'kesin korunacak hassas alan' tescil edildi
Ulus ilçesindeki Ulukaya Şelalesi ve Ulukaya Kanyonu, 1998 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından 'doğal sit alanı' ilan edilmişti.
Turizm - 11.10.2020
İngiliz Arkeoloji Enstitüsü'ndeki "kamu malı ata tohumları" tutanakla teslim alındı
Kültür ve Turizm Bakanlığınca, Ankara İngiliz Arkeoloji Enstitüsü depo ve laboratuvarlarında, yerinde tespit ve incelemeler yapıldıktan sonra 4 Eylül 2020'de, Enstitüde bulunan "ata tohumları", ilgili Müze Müdürlüğü refakatinde tutanak ve liste karşılığı teslim alındı.
Turizm - 11.10.2020
Çanakkale Boğazı dünyanın önemli dalış merkezlerinden biri olma yolunda
Kültür ve Turizm Bakanlığı Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, yürüttükleri batık turizmi çalışmaları kapsamında Çanakkale'nin dünyanın en önemli dalış merkezlerinden birisi olacağını söyledi.
Turizm - 11.10.2020
Muğla'yı 9 ayda 610 bin 517 turist ziyaret etti
Muğla'nın dünyaca ünlü turizm merkezleri, yılın ilk 9 ayında 610 bin 517 turisti ağırladı.
Turizm - 11.10.2020
Kırklareli'nden kısa kısa
İl Kültür ve Turizm Müdürü Şen'e ziyaret Kırklareli Kent Konseyi Başkanı Ali Çakır, İl Kültür ve Turizm Müdürü Veli Şen'i ziyaret etti.
Turizm - 11.10.2020
Korona virüsten Türkiye'de en çok Kapadokya etkilendi
Türkiye'nin önemli turizm bölgelerinden bir tanesi olan Kapadokya bölgesi korona virüs ile birlikte turizmde en çok darbe alan bölge oldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Turizm Haberleri | Turizm Haber - Haberler - Sayfa 8 - Turizm haberleri, son dakika turizm haber ve gelişmeleri burada. Galata Kulesi bir haftada 15 binden fazla ziyaretçi ağırladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 04:23:33. #1.15#
title