Turizm Haberleri

Turizm haber, Turizm son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Turizm - 15.10.2020
ATİD Başkanı Akman: "Türkiye için turizmde 2021 büyük bir fırsat olabilir"
Anadolu Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Başkanı Birol Akman, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) turizm alışkanlıklarını değiştirdiğini belirterek, "Türkiye 2021 yılına farklı bir turizm stratejisi ile girecek.
Turizm - 15.10.2020
"Kadının Emeği Birliğin Temeli" projesi
Törende bir konuşma yapan Bolu Valisi Ahmet Ümit, çağın en önemli sektörlerinden birisinin turizm olduğuna vurgu yaparak, "Hem Valilik hem de Bolulular olarak Bolu'da turizmin gelişmesini arzulayan ve bunun için gayret eden bir yapı içerisindeyiz.
Turizm - 15.10.2020
Süt üreticileri kendilerine ilk kez kapılarını açan Çin'de kalıcı olmak istiyor
Çin'e peynir altı suyu tozu, peynir, süt tozu, krema ve tereyağı ihraç edildiğini dile getiren Girit, şöyle dedi: "İzni almak çok önemliydi ama asıl önemli olan bu pazarda kalıcı olmak. Rekabetçi gücümüzle dünyanın en büyük süt ürünleri ithalatçılarından Çin pazarındaki payımızı artırmak istiyoruz. Şu an yaptığımız ihracat Çin gibi bir pazar için çok küçük ama ilk adım olarak önemli. 4 ay gibi bir sürede 1 milyon 672 bin dolara ulaştık. Bunun yaklaşık 800 bin doları eylül ayında. İhracatımız katlanarak artıyor. Yıl sonunda 5 milyon dolarlık bir ihracatı yakalayacağımızı düşünüyoruz." Turizm sektörü hareketlendirdi Girit, salgın sürecinde evde daha çok kahvaltı yapılmasının süt, süt ürünleri ve yumurta tüketimini ciddi ölçüde artırdığını bildirdi.
Turizm - 15.10.2020
Antalya'ya en çok turist Rusya ve Ukrayna'dan geldi
Dünyanın önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Antalya, denizi, kumu, güneşi kadar dalış, spor ve golf turizmiyle de ön plana çıkıyor.
Turizm - 15.10.2020
Latin Amerika ülkeleriyle diplomatik ilişkilerimizin 70. yılı ve açılım politikamız
Bu çerçevede, isabetli bir kararla 70 yıl önce başlatılan diplomatik ilişkilerimiz günümüzde ticari, siyasi ve kültürel açıdan hatırı sayılır düzeye gelmiş olmakla birlikte, atılabilecek bazı önemli adımlarla, var olan ilişkilerimizin büyük ölçüde artırılması da mümkündür. Kültürel ilişkilerimizin gelişimi bir yandan bölgede toplumsal tanınırlığımızı artırırken, uyandırılacak ilginin turizm ve taşımacılık imkanlarına yansıması da olası.
Turizm - 15.10.2020
Isparta'da Direkli köyü doğa sporu turizmi hedefliyor
Isparta'nın merkeze bağlı Direkli köyü, 1700 rakımlı bölgedeki dağlık alanda içerisinde tırmanış sporu ve yamaç paraşütü bulunan bir turizm hareketi başlatmayı hedefliyor.
Turizm - 14.10.2020
CHP'li Erbay'dan Muğla'da 32 jeotermal sondaj iznine tepki Açıklaması
Erbay, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Muğla'nın yüzde 70'ini doğal ormanlık alan ve tarım arazilerinin oluşturduğunu, kentin, 1500 kilometreye yakın kıyı şeridiyle de Türkiye'nin deniz turizminin önemli merkezlerinden birisini oluşturduğunu söyledi.
Turizm - 14.10.2020
"Sakin şehir" Perşembe'nin çehresi değişiyor
Açıklamada, Büyükşehir Belediyesinin dokunuşlarıyla yapılacak çalışmalar sonrası plajın, Ordu'nun kıyı turizminde önemli bir destinasyon alanı olacağı vurgulandı.
Turizm - 14.10.2020
"Gör-İşit" sistemi görme engellileri edebiyat dünyasına yolculuğa çıkaracak
Kültür ve Turizm Bakanlığı, engellilerin bilgiye kolay erişimini sağlamak ve engelsiz kütüphane hizmetini yaygınlaştırmak amacıyla il halk kütüphanelerinde "Gör-İşit" sistemini hayata geçirdi.
Turizm - 14.10.2020
Son dakika haberi | İsrail'deki protestolar hükümeti, tedbirler ise demokrasiyi zorluyor
Hükümetteki istifalar neyin işareti Bu gerginlik kaçınılmaz şekilde Mavi-Beyaz İttifakı içindeki sol tandanslı milletvekillerini etkiledi ve Turizm Bakanı Asaf Zamir, protestoları ve Netanyahu'nun politikalarını gerekçe göstererek bakanlık görevinden istifa etti.
Turizm - 14.10.2020
Kentin tanıtımı için Meriç Nehri'nin ortasında klip çektiler
Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Edirne Devlet Türk Müziği Korosu ses ve saz sanatçıları ile Trakya Üniversitesi Balkan Senfoni Orkestrası müzisyenlerinin kamera karşısına geçtiği "Türküler Seni Söyler Edirne'm" projesi kapsamında klipler, başta Selimiye Camisi, Enez Kalesi, Meriç Köprüsü, Rüstempaşa Kervansarayı, eski Karaağaç Tren Garı gibi kentin tarihi turistik, kültürel alanlarında çekiliyor.
Turizm - 14.10.2020
Tekirdağ'da yüksek kapasiteli konaklama tesislerine "Güvenli Turizm Sertifikası" zorunluluğu...
Tekirdağ'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 30 oda ve üzeri kapasitedeki tüm konaklama tesislerine "Güvenli Turizm Sertifikası" alma zorunluluğunun getirildiği bildirildi.
Turizm - 14.10.2020
Atama kararları Resmi Gazete'de
Kültür ve Turizm Bakanlığı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu görevinden alındı, yerine Esra Alemdaroğlu atandı.
Turizm - 13.10.2020
Tunus'ta sanatçılar Kovid-19 nedeniyle kültürel faaliyetlerin durdurulmasını protesto etti
Hemami ayrıca, yeni Kültür Bakanı'nın bir an önce belirlenmesini ve Kültür ile Turizm bakanlıklarının "birleştirilmemesini" istediklerini vurguladı.
Turizm - 13.10.2020
Michigan Valisini kaçırmayı planlayanlar Virginia Valisini de hedef almış
ABD'de Michigan Valisi Gretchen Whitmer'ı kaçırmayı planlayan grubun, Virginia Valisi Ralph Northam'a yönelik de bir komplo planladığı ortaya çıktı.
Turizm - 13.10.2020
Ankara'nın başkent oluşunun 97. yılı Türk Tarih Kurumunda özel programla kutlandı
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün şahsında, bu davanın milleti çağıran ve kucaklayan sesi Ankara olmuştur.
Turizm - 13.10.2020
Altınova'daki 3 şelale turizme kazandırılacak
Altınova Belediyesi, ilçede çeşitli büyüklüklerdeki 3 şelalenin turizme kazandırılması için çalışmaların başlatıldığını bildirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Turizm Haberleri | Turizm Haber - Haberler - Sayfa 3 - Turizm haberleri, son dakika turizm haber ve gelişmeleri burada. Tekirdağ, normalleşme sürecinde sakinlik arayanların uğrak yeri oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 00:09:06. #1.15#
title