'Turizm Zabıtası Oluşturacağız'
Haberler » Yerel » 'Turizm Zabıtası Oluşturacağız' - Haberler

'Turizm Zabıtası Oluşturacağız'

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, sokakların güvenliğini sağlayacak Turizm Zabıtası için çalışmalar yaptıklarını söyledi

'Turizm Zabıtası Oluşturacağız'

Eş Başkanı , Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Akkul ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı. Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Akkul, son günlerde uğradıkları soygun ve gasplarla zor günler geçirdiklerini anlattı. Son bir ay içerisinde 8 ayrı soyguna maruz kaldıklarını anlatan Akkul, bu olaylarda can kaybının yaşanmamasının sevindirici olduğunu söyledi.
HUZURLU ORTAM ŞART
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı ise, kent esnafının rahat ve huzurlu bir ortamda ticaret yapmasının önemine vurgu yaparak, güvenliğin olmazsa olmaz bir koşul olduğunu söyledi. Anlı, Diyarbakır'ın artık bir metropol olduğunu ifade ederek, "Kentimiz turizm açısından büyük önem taşıyor. UNESCO sürecini yürüten bir kentte bu tür olayların yaşanması gerçekten çok üzücü" dedi.
Büyükşehir Belediyesi olarak ellerinden gelen katkıyı sunmaya hazır olduklarını ifade eden Anlı, "Özellikle Sur bölgesi bizim için özel bir çalışma alanıdır. Gazi, İnönü, Melikahmet caddelerine dönük biz de bir çalışma başlattık. Turizm Zabıtası oluşturarak o bölgelerin gece gündüz daha emniyetli olması için çaba harcayacağız" dedi. Anlı, esnafın örgütlenerek karşılaştığı sorunlara daha doğru çözüm üretebileceğini kaydetti.

Kaynak: Temsilci

Manşet

Haberler

Yerel

Son Dakika Haberleri