Turizm Yatırımcıları Taraklı'ya Gelmeye Başladı

Turizm Yatırımcıları Taraklı'ya Gelmeye Başladı

Üstündağ Grubu Şirketlerinden Gren Park Oteller Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Adil Üstündağ, Sakarya'nın Taraklı İlçesinde Yatırım Amacıyla İncelemelerde Bulundu.

Turizm Yatırımcıları Taraklı'ya Gelmeye Başladı

Üstündağ Grubu şirketlerinden Gren Park Oteller Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Adil Üstündağ, Sakarya'nın Taraklı ilçesinde yatırım amacıyla incelemelerde bulundu.

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman'ı makamında ziyaret eden Gren Park Oteller Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Adil Üstündağ, yatırım yapmak istediği Kil Hamamı'nda ve ilçe merkezindeki Tarihi Han, Çakırlar Konağı, valilik misafirhanesinde çeşitli incelemelerde bulundu. Taraklı'yı çok beğendiğini belirten Üstündağ, "Bu yöreyi biliyorum. 1966 yılından beri gelip gidiyorum. Ama Taraklı'nın bu kadar bakir olduğunu bilmiyordum. Gren Park Oteller olarak biz sizlerin emrinizdeyiz. Yapılması gereken her türlü katkıyı yapmaya hazırız. Ben buraya gelirsem bölgeye katkım olur. Sizler gördüğüm bu yerleri ve hanı bana veriyorsanız alırım. Buradan kazanç beklemiyorum. Bir katkım olursa ne mutlu. Bizim bir termal otelimiz yok. İnşallah bu da Taraklı'da gerçekleşir. Ben hazıra konmak istemiyorum. Olmayan bir şeyler yapayım, iş istihdamı gerçekleştirelim" dedi.

Belediye Başkanı Özkaraman ise, "Gren Park Otelleri ve Kartepe Oteli'nin sahibi Adil Bey, davetimiz üzerine Taraklı'ya geldi. Daha önce Taraklı'nın turizm potansiyelinden bahsetmiştim. İstanbul'da Gren Park Oteli'nde kendileriyle görüşmüştüm. Projelerimizi kendilerine aktarmıştım. Kaplıca ve turizm potansiyellerini buraya gelerek kendileri gördü. Konuya sıcak bakıyor. Valimizle de kendisini görüştürdük. Pazartesi günü valimizle bir araya gelerek kesin bir yol haritası çıkaracağız. Kendileri de bir yıl içinde restorasyonu tamamlayıp, faaliyete geçirme sözü verdi" diye konuştu.

Başkan Özkaraman, Adil Üstündağ'a günün anısına Taraklı tablosu hediye etti.

(MT-İÇ-CC-Y)