Turistik Beldeye Turizm Üniversitesi

Turistik Beldeye Turizm Üniversitesi
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Marmaris'in en gözde turistik beldesi İçmeler'e yapılması planlanan Turizm Otelcilik Yüksek Okulu projesinde sona yaklaşıldığı belirtildi.

Marmaris'in en gözde turistik beldesi İçmeler'e yapılması planlanan Turizm Otelcilik Yüksek Okulu projesinde sona yaklaşıldığı belirtildi.

AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Kadem Mete ile birlikte İçmeler Belediye Başkanı Zeki Eren'i ziyaret ederek okul projesinin son durumu hakkında bilgi aldı.

Başkan Eren, Halit Narin Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi binasının yapılacak yenilemeyle yüksek okula dönüştürmek istediklerini söyledi.

Okul alt kısmındaki pazar alanını ise bu okula tahsis etmeyi düşündüklerini belirten Eren, bununla ilgili planları ilgili bakanlığa sunduklarını ve onay beklediklerini anlattı.

Turizm sektöründe insan altyapısı sıkıntısı çekildiğini hatırlatan Eren,

"Anadolu'dan gelen insanlarla turizmimizi götürmeye çalışıyoruz. Kendimizi yenilememiz lazım, bu da eğitimli insanla olur" dedi.

Projenin onaylanması için elinden gelen desteği vereceğini kaydeden Milletvekili Ali Boğa ise, "Turizm meslek lisesinin önünde öğrencilerin bir de yükseğine gidebileceklerini gördükleri, planlarını daha rahat yapabilecekleri bir imkanları olsun istiyoruz. Bu tür okullar Muğla'daki eğitim potansiyeli ve sektörde çalışan insanların hizmet seviyesini yükseltecektir" diye konuştu.

Milletvekili Boğa, Başkan Eren, AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Kadem Mete ve belediye meclis üyeleri ile İşadamı Doğan Tugay Halit Narin Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'ni gezdi. Okul yetkilileri Milletvekili Boğa'ya okulun fiziki durumu hakkında bilgiler verdi.

AK Parti Milletvekili Boğa ve beraberindekiler daha sonra yıllardır atıl durumda bekletilen eski Köy Hizmetleri Kampı'nda incelemede bulundu. İnceleme sonunda söz konusu yerin animasyon ve eğlence alanı olarak planlanmasının daha uygun olabileceği belirtildi. İlçe Başkanı Mete, bu sayede Barlar Sokağı'nın Sarıana Mahallesi sakinlerine verdiği gürültü rahatsızlığının aza indirilebileceğini vurguladı.

İçmeler Belediye Başkanı Eren, Milletvekili Boğa ve beraberindekilere son olarak ise Asparan mevkisinde yapılan spor sahalarını gezdirerek, bilgiler verdi.

- MUĞLA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title