Turist Haberleri

Turist haber, Turist son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Turist - 18.11.2021
Saros Turizmi 'Zirve'de
'Deniz Sınır Kapısı, Enez'i canlandıracak 'Etkinliğe bölge turizmini değerlendirmek üzere konuşmacı olarak katılım sağlayan Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt; bölgeye gelen turistlerin analizi, yazlıkçıların ve günübirlikçi gelen vatandaşlar arasındaki farkları anlattı.
Turist - 17.11.2021
Ilgaz, macera parkı ile dört mevsim turist ağırlayacak
Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Yıldıztepe, yapılması planlanan macera parkı projesiyle 4 mevsim turist ağırlamayı hedefliyor.
Turist - 17.11.2021
Köylüler tavuk kümesi sandı... Amerika'dan köyüne döndü, ekoturizme dağ evi kazandırdı
Avrupa'da ekoturizmde uygulanan dağ evi projesini kendi köyüne taşıyan Gürkan Ali Muğlu, köy sakinlerinin "tavuk kümesi mi yapıyor" dediği dağ evini turizm çekim merkezine çevirdi. Bölgenin doğa ve tarih turizmine dikkat çekmek ve gelen turistlerin konaklama sorununu ortadan kaldırmayı hedefleyen Muğlu, yaptığı yatırım ile 4 aylık rezervasyonun şimdiden dolduğunu, kişiye özel dağ evinin yoğun ilgi gördüğünü söyledi.
Turist - 17.11.2021
Pandeminin KOBİ'ler üzerindeki etkisi hafifliyor
Merkezi bölgelerdeki KOBİ'lerin satışları düştü, şehir dışındakilerinki ise yüzde 8 oranında arttı Pandemi nedeniyle kapanan küçük işletmelerin kapalı kaldığı sürenin büyük işletmelere kıyasla 3 kat daha fazla olduğu belirtilen rapora göre; Nisan ayında kapanan küçük işletmelerin üçte biri 6 ay boyunca kapalı kalırken, beşte biri ise 12 ay boyunca kapalı kalmaya devam etti. Turist sayısındaki azalma ve evden çalışmaya geçiş nedeniyle, merkezi iş bölgelerindeki küçük işletmelerin harcamaları yüzde 33 düşerken, şehir dışındaki küçük işletmelerin satışları ise yüzde 8 oranında arttı.
Turist - 17.11.2021
Anafartalar Caddesi ortak akılla yenileniyor
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen cadde ve sokak iyileştirmelerinin Ankara için çok önemli olduğuna dikkat çeken Baran, "Bu proje başkent için bir şans ve bunu hep birlikte uyum içinde bereketlendirerek sürdürülebilir duruma getirmeliyiz" dedi. Yenileme çalışmaları yapılacak olan Anafartalar Caddesi'nde caddenin çok sayıda tacirin faaliyet gösterdiğine dikkat çeken Baran, şunları söyledi: "Ulus ve çevresi şehrimize turist çekebilecek önemli bir bölge.
Turist - 17.11.2021
Dev Kruvaziyer Gemisi Kuşadası'nda
Aydın'ın Kuşadası ilçesi Ege Port limanına Bahama bayraklı kruvaziyer gemisi 'Norwegian Jade', çoğunluğu ABD'li 900 turist getirdi.
Turist - 16.11.2021
Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı 2020 Raporu Mecliste
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Alpaslan, Türkiye'nin 2019'da turizm sektöründe parlak bir yıl geçirdiğini, turizm gelirleri ve turist sayısı konusunda tarihinin en iyi rakamlarını yakaladığını söyledi.
Turist - 16.11.2021
Kırklareli'nden kısa kısa
Kültür varlıkları açısından önemli bir bölge olduğunu ifade eden Talay, Kültür Yolu Projesi ile ilçeye daha fazla yerli ve yabancı turist çekmek istediklerini kaydetti.
Turist - 16.11.2021
Uluslararası Bilardo Kompleksi Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'nun Katılımıyla Açıldı…
Gölbaşı hak ettiği yere ulaşıyor Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ise Gölbaşı'nın değerine değer katacak bir projeyi daha tamamlamanın haklı gururunu yaşadığını dile getirerek "Hem adaylığım sürecinde hem de başkanlığı devraldığımızda Gölbaşı hak ettiği yerde değil demiştik. Şükür ki Gölbaşımız hak ettiği yere gelmeye başladı. Ersan Başkana bu güzel projeye ön ayak olduğu için teşekkür ediyorum. Bu tesisimizde uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapacak. Dünyada tek olan bir tesisi Gölbaşı'na kazandırdık. Dünya Bilardo şampiyonaları artık burada oynanacak. Diyarbakır'dan Edirne'den Türkiye'nin her yerinden gelen insanlar Gölbaşımıza geliyor. Buranın ekonomisine katkı sağlıyoruz. Gölbaşı sadece bununla yetinmeyecek. Gölbaşı turizm kenti. 2 gölü ve 5 üniversitesi ile 25 bin öğrencilik potansiyele sahip. Sanayi ve fabrikalarımız ile sanayi kenti, aynı zamanda tarım kenti. Hayvancılıkla uğraşan da bir bölge. Gölbaşı kısacası stratejik bir ilçe. Bu doğrultuda hareket etmeye başladı. Ankara'ya yüzde 2.5 milyon turist geliyor, buradan geçip Ürgüp'e gidiyordu.
Turist - 16.11.2021
GÖLBAŞI, ULUSLARARASI BİLARDO MÜSABAKALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
Gölbaşı hak ettiği yere ulaşıyor Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ise Gölbaşı'nın değerine değer katacak bir projeyi daha tamamlamanın haklı gururunu yaşadığını dile getirerek "Hem adaylığım sürecinde hem de başkanlığı devraldığımızda Gölbaşı hak ettiği yerde değil demiştik. Şükür ki Gölbaşımız hak ettiği yere gelmeye başladı. Ersan Başkana bu güzel projeye ön ayak olduğu için teşekkür ediyorum. Bu tesisimizde uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapacak. Dünyada tek olan bir tesisi Gölbaşı'na kazandırdık. Dünya Bilardo şampiyonaları artık burada oynanacak. Diyarbakır'dan Edirne'den Türkiye'nin her yerinden gelen insanlar Gölbaşımıza geliyor. Buranın ekonomisine katkı sağlıyoruz. Gölbaşı sadece bununla yetinmeyecek. Gölbaşı turizm kenti. 2 gölü ve 5 üniversitesi ile 25 bin öğrencilik potansiyele sahip. Sanayi ve fabrikalarımız ile sanayi kenti, aynı zamanda tarım kenti. Hayvancılıkla uğraşan da bir bölge. Gölbaşı kısacası stratejik bir ilçe. Bu doğrultuda hareket etmeye başladı. Ankara'ya yüzde 2. 5 milyon turist geliyor, buradan geçip Ürgüp'e gidiyordu.
Turist - 15.11.2021
Turizm Fakültesi Torul ve Kürtün Araköy Ziyaretlerini Gerçekleştirdi
Turizm Fakültesi Torul ve Kürtün Araköy Ziyaretlerini GerçekleştirdiÜniversitemiz Turizm Fakültesi'nin seri bir şekilde düzenlediği uygulama çalışmalarının dördüncüsünde Gümüşhane'ye bağlı Torul ve Kürtün ilçesi ziyaret edildi. Arazi çalışmasına Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünden Öğr. Gör. Rıfat Pir ve Dr. Öğr. Üyesi Fazıl Kaya rehberlik etti. Turizm Rehberliği bölümü 3'üncü sınıf öğrencilerinin Gastronomi ve Yemek Tarihi dersi ile Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü 1'inci sınıf öğrencilerinin Gastronomi Tarihi dersi kapsamında Gümüşhane'nin Torul ve Kürtün ilçesi ziyaret edildi. Torul ilçesine düzenlenen ziyarette Karaca Mağarası, Torul Kalesi, Torul Cam Seyir Terası ve yörenin kendine has lezzetlerini tanıtmak amacıyla, ekşi mayayla Kürtün Araköy ekmeği yapan geleneksel taş fırın mekanları ziyaret edildi. Uygulama çalışması rehberliğinde yer alan Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Fazıl Kaya düzenlenen etkinliğin sonunda, "Saha uygulama çalışmalarımızda ulaşmak istediğimiz öncelikli hedefimiz, öğrencilerimize teoride edindikleri bilgilerin sahada da uygulamasını sağlamaktır. Bu amaçla şehrimizde ulaşılabilir doğal ve kültürel destinasyonları ziyaret etmekteyiz. Olabildiğince farklı yerleri saha çalışmalarımıza ekleyerek, bu çeşitliliği sürekli artırma gayretindeyiz. Bugünkü uygulamada ise Karaca Mağarası, Torul Kalesi ve Cam Seyir Terası gibi bilindik destinasyonlar ile şehrimizin özel gastronomi değeri olan Araköy Ekşi Mayalı Ekmek yapımını tur güzergahımıza dahil ettik. Eğitim öğretim sürecinde, gerek turist rehber adayı olan öğrencilerimiz gerek gastronomi ve mutfak sanatlarında geleceğin şef adayı olan öğrencilerimizin saha uygulama gezileri ile işin mutfağında deneyim kazanmaktadırlar.
Turist - 14.11.2021
İkiz gemiler Kuşadası'na bin 200 yolcusuyla geldi
Ege Port Genel Müdürü Aziz Güngör yaptığı açıklamada, "Norveç bayraklı Viking Sea ve Viking Venüs isimli tüm özellikleri aynı ikiz gemiler limanımıza yanaştı. Personel dahil 2 bin 200 turist gemilerden indi.
title