Turhallı Güreşçilere Coşkulu Karşılama

16. Dünya Veteranlar Serbest Güreş Şampiyonası'nda Birçok Derece Alan Turhallı Güreşçiler, İlçeye Dönüşlerinde Coşkuyla Karşılandı.

Turhallı Güreşçilere Coşkulu Karşılama

16. Dünya Veteranlar Serbest Güreş Şampiyonası'nda birçok derece alan Turhallı güreşçiler, ilçeye dönüşlerinde coşkuyla karşılandı.

3-5 Ağustos 2007 tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenen 16. Dünya Veteranlar Serbest Güreş Şampiyonası'na katılan Turhallı milli güreşçiler, coşkulu bir kalabalık tarafından Turhal Kuruçay mevkisinde davul zurna eşliğinde karşılandı. Şampiyonada 76 kiloda Dünya 2.'si olan Abdulmuttalip Melek, 63 kiloda Dünya 3.'sü olan Bedrettin Sevinç, 96 kiloda Dünya 5.'si olan Erol Yıldırım, 85 kiloda Dünya 5.'si olan İbrahim Bozdoğan ve yine aynı zamanda kendisi Turhallı olan Türkiye Veteranlar Güreş Milli Takım

Antrenörlerinden Mehmet Balcı'yı karşılama törenine Turhal Belediye Başkan Vekili Mehmet Çankay, Turhal Şeker-İş Sendika Başkanı İlhan Özyurt, Turhal Pancar Ekicileri Koop. Başkanı Cemalettin Uzamış, Turhal Gençlik ve Spor Müdürü Ümit Özkayıt, Şekerspor Yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Karşılamanın ardından konvoy halinde şehir turu atan güreşçiler, ardından Turhal Belediyesi'ne giderek Belediye Başkan Vekili Mehmet Çankay'ı makamında ziyaret etti.

(Nİ-SA-MFS-OK-S)