Turhal'da TOKİ Konutlarının Anahtarları Teslim Ediliyor

Turhal'da TOKİ Konutlarının Anahtarları Teslim Ediliyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Tarafından Tokat Turhal'da Başlatılan 380 Adet Toplu Konutun Hak Sahipleri, Anahtarlarını Teslim Almaya Başladılar.

Turhal'da TOKİ Konutlarının Anahtarları Teslim Ediliyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Tokat Turhal'da başlatılan 380 adet toplu konutun hak sahipleri, anahtarlarını teslim almaya başladılar.

TOKİ konut alanında düzenlenen anahtar teslim töreninde konuşan Belediye Başkanı Ali Gözen vatandaşlara anahtarlarını teslim etti ve hayırlı olması temennisinde bulundu. Başkan Ali Gözen yaptığı konuşmada, şöyle dedi:

"Bugün burada bir hemşehrimizin konut anahtarını temsili verip tüm ev sahibi hemşehrilerimize hayırlı olsun dileklerinde bulunuyoruz. Hepsi güle güle otursunlar, Allah burada kazançlarını bol etsin, hep birlikte sağlıklı bir şekilde oturmalarını nasip etsin. Bu huzurlu ortamda da böyle olacağı kanaatindeyim. İnşallah yakın tarihte doğalgazımızı da verdiğimiz zaman çok güzel bir konutlaşma sistemi olacak. Tekrardan tüm ev sahiplerine toplu konutlar hayırlı olsun diyorum. İnşallah ikinci toplu konutlarımızda da bu heyecanı yaşarız."

Başkan Gözen, ardından ev sahiplerine anahtarlarını teslim etti. Resmi açılışın ileriki bir tarihte yapılacağını belirten Belediye Başkanı Gözen, "Bütün ev sahipleriyle biraraya gelerek bu mutluluğu birarada yaşayacağız. Dileriz ev almanın heyecanını tüm hemşehrilerimiz de yaşar" dedi.

TOKİ konutlarından 132 ve 134 metrekarelik evlerden alan vatandaşlar anahtarlarını 24 Haziran- 3 Temmuz, 75 metrekarelik alt gelir grubu ev alan vatandaşlar ise 3-8 Temmuz tarihleri arasında anahtarlarını teslim alacaklar.