Turhal Belediye Başkan Yardımcısı, Genç Kızı Silahla Yaraladı

Turhal Belediye Başkan Yardımcısı, Genç Kızı Silahla Yaraladı

Mustafa TURAPOĞLU- Fatih YILMAZTOKAT, (DHA) - TOKAT kent merkezinde dün gece üniversiteli iki kızla bir araya gelen Turhal Belediye Başkan Yardımcısı 42 yaşındaki Murat Can, çıkan tartışma sonucu 22 yaşındaki N.A.'yı tabancayla yaraladığı...

Turhal Belediye Başkan Yardımcısı, Genç Kızı Silahla Yaraladı

Mustafa TURAPOĞLU- Fatih YILMAZTOKAT, (DHA) - TOKAT kent merkezinde dün gece üniversiteli iki kızla bir araya gelen Turhal Belediye Başkan Yardımcısı 42 yaşındaki Murat Can, çıkan tartışma sonucu 22 yaşındaki N.A.'yı tabancayla yaraladığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Turhal Belediye Başkan Yardımcısı Murat Can, dün gece Tokat kent merkezi Karşıyaka Mahallesinde, aylık Hakimiyet Gazetesi'nin çıktığı kendisine ait evde üniversite öğrencileri N.A. ve 20 yaşındaki Ş.D. ile bir araya geldi. Başkan Yardımcısı Murat Can ile yerel gazetede belirli zamanlarda çalıştığı ileri sürülen N.A. arasında açıklanmayan bir nedenle tartışma çıktı. Çıkan tartışma sonrası Başkan Yardımcısı Can tabancayla üniversite öğrenicisi N.A.'yı omuzundan tek kurşunla yaraladı. Yaralanan N.A., daha sonra Başkan Yardımcısı Can tarafından yakındaki özel bir hastaneye götürüldü. Buradaki ilk müdahalenin ardından N.A., Tokat Devlet Hastanesi'ne sevk edilerek tedaviye alındı. Genç kızın durumunun ciddi olduğu öğrenildi.

Olayın ardından Turhal Belediye Başkan Yardımcısı Murat Can polis tarafından gözaltına alındı. Geceyi Emniyet Müdürlüğü'nde geçiren Başkan Yardımcısı Can'ın ifade vermediği ve susma hakkını kullandığı öğrenilirken, işlemlerin ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi. Olay sırasında yanlarında bulunan ve gözaltına alınan diğer öğrenci Ş.D.'nin polise verdiği ifadede, kendisinin başka bir odada bulunduğunu, sadece silah sesini duyduğunu söylediği öğrenildi.

Yaralanan N.A.'nın Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Turizm Meslek Yüksekokulu 2'nci sınıf öğrencisi olduğu belirlendi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

(Tür: Yurt)