Turgutlu'da, Kaymakamlık Kupası Futbol Turnuvası...
Haberler » Yerel » Turgutlu'da, Kaymakamlık Kupası Futbol Turnuvası... - Haberler

Turgutlu'da, Kaymakamlık Kupası Futbol Turnuvası...

Manisa'nın Turgutlu İlçesi'nde Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Tarafından Atatürk'ün Doğumunun 125. Yılı Nedeni ile Kaymakamlık Kupası Turnuvası Adı Altında Düzenlenen Turnuvanın Galibi Köylü Mandıra Takımı Oldu.

Turgutlu'da, Kaymakamlık Kupası Futbol Turnuvası...

Manisa'nın Turgutlu İlçesi'nde Gençlik ve İlçe Müdürlüğü tarafından Atatürk'ün doğumunun 125. yılı nedeni ile Kaymakamlık Kupası Turnuvası adı altında düzenlenen turnuvanın galibi Köylü Mandıra takımı oldu.


18 Aralık tarihinde Endüstri Meslek Lisesi halı sahasında düzenlenen turnuva, 10 takımın mücadele ettiği çekişmeli karşılaşmalara sahne oldu. Turnuvanın son karşılaşmasında şampiyonluk için mücadele eden Köylü Mandıra ve Aktat Gıda takımları arasındaki karşılaşmanın normal süresi 3-3 berabere bitti ve atılan seri penaltılarda rakibi Aktat Gıda'ya 8-7 üstünlük sağlayan Köylü Mandıra turnuvanın şampiyonu oldu. Aktat Gıda turnuvanın ikincisi, Şampiyonspor oda üçüncü oldu. Attığı 32 golle Köylü Mandıra'nın forvet oyuncusu Ümit ise gol kralı olarak özel ödüle layık görüldü.


Turgutlu Kaymakamı Sadettin Kalkan, Emniyet Müdürü Nesim Gezer, İlçe Gençlik ve spor İlçe Müdürü Vacit Yıldırım ve Huzurevi Müdürü Mehmet Atalay'ın katıldığı ödül töreninde, şampiyon olan Köylü Mandıra, Aktat ve Şampiyonspor'un kupalarını Kaymakam Saadet Kalkan verirken diğer katılımcılar ise dereceye giren takımların oyuncularına madalya ve hediye verdiler.


Gençlik ve Spor İlkçe Müdürü Vacit Yıldırım'ın teşekkür konuşmasının ardından İlçe Kaymakamı Sadettin Kalkan, "Spor her yaşta çok önemlidir bu gibi turnuvalar bir ilçede oldukça önemlidi.r Bu organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçenlere ve katılan takımlara teşekkür ederim şeklinde konuştu.


(İU-ÖA-YK)


08.01.2007 17:44 TSİ

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler