Turgutlu'da 30 Ağustos Zafer Bayramı Etkinlikleri

Turgutlu'da 30 Ağustos Zafer Bayramı Etkinlikleri

Tüm ülkemizde olduğu gibi Turgutlu'da da 30 Ağustos Zafer Bayramı Turgutlu İlçesi 50.Yıl Alanında düzenlenen törenle kutlandı.

Turgutlu'da 30 Ağustos Zafer Bayramı Etkinlikleri

Tüm ülkemizde olduğu gibi Turgutlu'da da 30 Ağustos Zafer Bayramı Turgutlu İlçesi 50. Yıl Alanında düzenlenen törenle kutlandı.

Kutlamaya Turgutlu Kaymakamı Nazmi Günlü, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Levent Türker, CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Simav, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Yunus Emre Cengiz, siyasi parti temsilcileri oda başkanları, dernek temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Jandarma Üsteğmen Egemen Aras, yokluk ve yoksulluğun boğucu karanlığında kazanılan 30 Ağustos 1922 zaferinin çağımızda bütün dünyadaki esir uluslara rehber olduğunu belirterek; "Türk ve dünya tarihine yön veren bu unutulmaz zafer, ulu önder Atatürk'ün, kurtarıcısına inanmış yüce milletimizin ve onun bağrından çıkan kahraman ordumuzun, o günün zor şartları altında ve sınırlı imkanlarla kendisinden silah ve sayıca üstün, ateş gücü bakımından çok güçlü olan bir orduyu yenerek tarihe altın harflerle yazdığı bir destandır. Dünyanın en kahraman ordusunu çıkartan ve bu ordunun her bir ferdini kendi milletinin bağrından alarak destan yazan Başkomutan; "Bir millet için hayati olmadıkça savaş bir cinayettir" diyerek Türk ulusunun barış tutkunu olduğunu ve barışa kavuşmak için başka çaresi kalmadığından savaştığını belirtmiştir" dedi.

50. Yıl alanında ki törenin ardından Kaymak Nazmi Günlü tebrikleri makamında kabul etti. - MANİSA